Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Araç Kontrolü

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.

2. Araç Kontrolü
    Bir tamirci yola park etmiş bir forkliftin altına yatarak onu kontrol etmektedir. Bu arada bir işçi diğerine seslenerek yol kenarına istiflenmiş kargoların taşınmasını istiyor.

Eki Görüntüle 2264

Tehlikeli Olabilecek Hususlar
    1. Tamirci forkliftin etrafında korkuluk ve herhangi bir uyarı işareti olmaksızın yol ortasında forklifti kontrol etmektedir.
    2. Çatallar havada askıda bırakılmıştır.
    3. Forkliftin hareketini önleyecek takoz kullanılmamıştır.
    …………………………………………………………………………………………………

Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).

Mine Soysal bunu beğendi.
  2. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Forklift de çalışır haldedir kesin :p

3. Ersin Bozkurt

Ersin Bozkurt CMNet Üyesi

ayrıca forklift makinasının bakımının veya onarımının orada (yol üzerinde )yapılmasıda yanlış.

Araç Kontrolü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ömrünü tamamlamış araç

arkadaşlar ömrünü tamamlamış araç depolama lisansı alacak bi firmaya danışmanlık yapmaktayız... bu tesis ek1 mi ek 2 kapsamında mısır, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum. ayrıca bu firmaya nası bi fiyat vermeliyiz...ömrünü tamamlamış araçlar hakkındaki yönetmeliği incelediğimde epey teferruatlı bi olay gibi geldi bana.... önerilerinizi beklemekteyim......
  2. ÖTA (ömrünü tamamlamış arac)

Öncelikle konuyla alakalı bır yer aradım fakat ilgili yeri bulamadım ve en uygun yerin burası olacağını dusundum o yuzden kusura bakmayın. ÖTA hakında bır kac sorum olacaktı malum daha yenı yenı ortaya cıkıyor ve arastırmalarıma ragmen gereklı bılgılere ulasamadım ve tecrubelı abılerım, ablalarım veya kardeslerımden bılgıalmak ısteedım. Sorularım madde madde verırsemdaha ıyı anlasılacagını...
  3. Ömrünü Tamamlamış Araç; Sistemden Araç Düşme Kaydı

ÖTA Geçici Depolama GFB veya Lisansı olan işletmeler 15/3/2012 Tarihi itibariyle cevre.cob.gov.tr adresinden araç kayıtlarını yapacakları bakanlık tarafından tesislere bildirildi. Ancak, mevcut durumda araçların Ankara ilinde tamamı olmamak kaydı ile diğer illerde hiçbirşekilde yapılamamaktadır. Sistem "EGM tarafından Araç KAydı Bulunamamıştır" ve benzer cümlelerle hata mesajı...
  4. Yürürlükte Araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkında yönetmelik

ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ AÇILMASI, İŞLETİLMESİ VE ARAÇ MUAYENESİ HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 23.09.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25592 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, karayolunda seyreden motorlu ve motorsuz araçlarının teknik muayenelerini daha etkin ve sağlıklı bir şekilde yapmak, bu suretle araçlar bakımından karayolu trafik güvenliğini sağlamaktır. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Araç lisansı yenileme

Merhabalar, Araç lisanslarımızı yenilememiz gerekiyor ama başvurumuza istinaden şöyle bir eksiklik yazısı geldi. Taşınacak atıkların ayrı ayrı fiziksel ve kimyasal özelliklerini gösteren tablonun bulunmadığı... bunu nasıl temin edebilirim .... yardım edebilirmisiniz