Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç lisansı yenileme

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Rıdvan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

Merhabalar,
    Araç lisanslarımızı yenilememiz gerekiyor ama başvurumuza istinaden şöyle bir eksiklik yazısı geldi.
    Taşınacak atıkların ayrı ayrı fiziksel ve kimyasal özelliklerini gösteren tablonun bulunmadığı... bunu nasıl temin edebilirim .... yardım edebilirmisiniz

2. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

sanırım H kodlarından bahsediliyor burada, bence taşıma lisansı almış firmaların kodlarından alabilirsiniz atığınıza göre çünkü genelde aynı kodlar kullanılıyor

Rıdvan Kılınç bunu beğendi.
  3. Rıdvan Kılınç

H kodları değilmiş hangi atığı taşıyorsanız o atıkla ilgili fiziksel ve kimyasal özellikleri yazılacakmış

4. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Taşınacak atığın fiziksel ve kimyasal özelliğini içeren Türkçe malzeme bilgi formlarından bahsediyo sanırım. Bunu istemelerinin sebebide aynı araçta farklı kaplar içinde farklı özelliğe sahip atıkların taşınması durumunda, reaksiyona girmeyecek şekilde gerekli tedbirler alınarak atıkların taşınması, yani istenmeyen bir durumun önüne geçmek.

5. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

Ekli Dosyalar:

6. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

biz bu dosyayı kullanmıştık....

Ekli Dosyalar:

7. Rıdvan Kılınç

Allah razı olsun ... Selam ve dua ile

Keziban Gümüş bunu beğendi.
  8. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    araç lisansı alacağım. belgeleri hazırlama aşamasında ama sanki hep eksikmiş gibi geliyor bana. Birde üst yazı yazacağım. .... nolu araç için araç lisansı almak istiyorum demem yeterli midir?

9. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Elmas Hanım,
    '............ adresinde bulunan ....... ünvanına sahip firnamızın ...... nolu aracı için lisansının yenilenmesini arz ederiz' şeklinde yazabilirsiniz

10. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

@L.Nergiz teşekkür ediyorum. öyle birşey kastetmiştim aslında ancak uzun uzun belirtmemiştim :)
    Römork için trafik poliçesi yapılmaz değilmi? Bilginiz var mı? açıkçası şuan çok sıkıştım sanki :(

Arkadaşlar merhaba,
    firmanın araç lisansı alınırken şöför isimleride yazılıyor ya lisansa. Ordaki kişiler işten çıkınca herhangi bir bildirim vs. yapıyor muyum? Sonuçta artık oradaki isimler olmuyor??

Araç lisansı yenileme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tıbbi Atık Araç Lisansı

tıbbi atık araclarımıza bakanlık tarafından atık tasıma lısansını almıstık fakat firma adımızda adres ve tel numaramızda degısıklık oldu. arac lısanslarımız eskı bılgılerımıze gore duzenlenmıstır. araclarımızın lisans suresının dolmasına 2 yıl var. bu degısıklık nedenıyle tekrar lısans almak zorundamıyız yoksa eskı lısanslarımız hala gecerlımıdır? çevre ve şehircilik bakanlıgını aradım fakat...
  2. Ömrünü Tamamlamış Araç; Sistemden Araç Düşme Kaydı

ÖTA Geçici Depolama GFB veya Lisansı olan işletmeler 15/3/2012 Tarihi itibariyle cevre.cob.gov.tr adresinden araç kayıtlarını yapacakları bakanlık tarafından tesislere bildirildi. Ancak, mevcut durumda araçların Ankara ilinde tamamı olmamak kaydı ile diğer illerde hiçbirşekilde yapılamamaktadır. Sistem "EGM tarafından Araç KAydı Bulunamamıştır" ve benzer cümlelerle hata mesajı...
  3. Çed yenileme

Danışmanlığını yaptığım bir kömür eleme, seçme ve paketleme tesisi kapasite artışına gitti yıl evvelinde de ptd hazırlamış ve ÇED Gerekli Değildir kararı almıştı. Bu tesis için bizim tekrar bir ptd hazırlatıp il müdürlüğüne sunmamız gerekli mi bu konu ile ilgili mezuat ve ilgili maddesini paylaşabilirmisiniz. Kapasite artışında bir sınır var mı? şimdiden teşekkürler...
  4. Yürürlükte Araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkında yönetmelik

ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ AÇILMASI, İŞLETİLMESİ VE ARAÇ MUAYENESİ HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 23.09.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25592 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, karayolunda seyreden motorlu ve motorsuz araçlarının teknik muayenelerini daha etkin ve sağlıklı bir şekilde yapmak, bu suretle araçlar bakımından karayolu trafik güvenliğini sağlamaktır. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Gfb yenileme

GFB aldığımız başvurumuzdan bazı izin konularını çıkarıyoruz ve ortada izin vurulacak madde kalmıyor bu durumda gfb yenileme yapacağız(il müdürlüğü o şekilde çözüm bildirdiler) yenileme işlemlerine nereden başlıyoruz? mevcut tesisi başvuru-gfb yenileme-yenileme nedeni -sonrası da ilerlemiyor zaten? daha önce deneyen arkadaş var mı acaba? Teşekkür ederim