• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Araç yıkama atık sularının arıtılması

Y.Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar

İşletmemizde araç yıkamadan kaynaklanan atık sularımızın arıtılıp tekrar kullanılması için firmalardan teklif aldık ama teklifler çok yüksek geldi. Bizde kendimiz bu işi halledebilir miyiz diye düşünmeye başladık. Bu konu hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar. Araç yıkamadan sadece AKM kirletici parametremiz olacak. Sadece torba filtre kullanarak atık sularımızı tekrar araç yıkamada kullanabilir miyiz? Tavsiyelerinizi ve engin tecrübelerinizi rica ediyorum

Küçük bir sistem koysanız bile maaliyeti yine yüksek olacaktır. Ayrıca bu sistem için yine çevre bakanlığı onaylı bir lab'da filtre çıkış sularının da incelenmesi gerekecektir. Yine bunun içinde bir sürü izin alman gerekecek. Yani ben öyle biliyorum :) Ama Biyolojik arıtım masrafı düşük fakat bekleme süresi uzun olacaktır.