Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arama motorunda ekipman bakarken nelere dikkat ediyoruz?

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Herkese Merhaba,
    Arıtma sektörü ekipmanlarını aratırken en çok hangi terimleri kullanıyorsunuz? Örneğin şartnamelerde çoğu zaman blower yerine hava körüğü deniyor, monopompaya burgulu pompa deniyor gibi.
    Sizin google da ekipman aratırken ya da size sorulan işte ben bunu bunu istiyorum dediğinde (mesela) heee sen havalı pompayı kastediyorsun dediğiniz oluyor mu?
    Paylaşırsanız sevinirim.
    Bu mesaj vesilesiyle Yüce Türk Ulusunun Cumhuriyet Bayramını ve Kurban Bayramını kutlarım.

Erkan Dündar ve Fatih Özcan bunu beğendi.
Arama motorunda ekipman bakarken nelere dikkat ediyoruz? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. zam isterken nelere dikkat edilir, nasıl istenir :)

Arkadaşlar asgari ücrete yakın bir ücretle çalışan çıtır bir çevremühendisiyim:)zam zamanım geldi.Bu konudaki taktiklerinizi bekliyorum :)
  2. Tehlikeli atıklar çıktığı yerde nasıl depolanmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir?

Arkadaşlar bu kapsamda elinde döküman bulunan veya teknik bilgisi olanlar varsa paylaşsınlar, sitede biraz tartışalım bu konuyu..
  3. Sunumda nelere dikkat etmeliyiz?

Yayına hazırlayan : İş Müfettişi Özlem ÖZKILIÇ
  4. Mekanik ekipman metrajı

Bir atıksu arıtma tesisinin projesi üzerinden mekanik metrajını çıkarmam gerekiyor, boru kısmını hallettim, şimdi diğer ekipmanların metrajını çıkaracağım, internette örnek çalışmaları biraz inceledim, bir de sizin fikirlerinizi almak istedim.
  5. Arama faaliyetleri için hazırlanan arama faaliyeti eleme-kontrol formu

Gelen bir maili paylaşmak istedim. İlgili kişilere duyurulur.. ''Sayın Yetkililer, Bilindiği üzere, daha önce Danıştay tarafından ÇED Yönetmeliğinde yer alan “belirli bir limitin altındaki maden arama faaliyetlerinin ÇED sürecinden muafiyeti” hükmü iptal edilmişti. O dönemde maden Şirketlerinin mağdur olmaması için Çevre Bakanlığı yeni bir düzenleme yapmış ve “arama faaliyetleri için...