Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamurları

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında nihal* tarafından paylaşıldı.

1. nihal*

nihal* CMNet Üyesi

arıtma çamurlarının stabilizasyon yöntemlerinden klor oksidasyonu,kireç stabilizasyonu,ısıl işlem,anaerobik çürütme,aerobik çürütme ve kompostlaştırmanın dışında başka stabilizasyon yöntemleri var mı? Ya da bu yöntemlerde genel bilgilerden ayrı yeni bilgiler var mı?

2. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

bölge özellikleri göz önünde olmak koşuluyla çamurdaki suyu uzaklaştırma yöntemi olarak solar(güneş enerjisi) kurutma sistemleri denebilir.

3. nihal*

nihal* CMNet Üyesi

bununla ilgili yapılmış bir araştırma var mı peki?ödevim var da kaynak lazım...

4. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

benim yüksek lisans tezim güneş izleme (otomatik)sistemiyle kurutma yapmaktı.henüz yayın aşamasında değil.o yuzden paylaşamdım ama benzer çalışmaları ekledim.
    iyi çalışmalar..

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
  5. nihal*

nihal* CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim çok sağolun..

Arıtma çamurları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Türkiye'de arıtma çamurları

TÜRKİYE’DE ARITMA ÇAMURLARI M.Faruk İşgenç, E.Helil Kınay TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi cmoizmir@cmo.org.tr TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 2005 Günümüzde sanayileşme ve teknolojik gelişmelerin hızlı değişimi bir yandan yaşam kalitesinin artmasında büyük rol oynarken diğer taraftan oluşan kirlilik sonucu yaşam kaynaklarımızın kirletilmesine neden...
  2. Arıtma çamurları

merhaba arkadaşlar elinizde arıtma çamurları hakkında dökümanlar varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.Arıtma çamuru nedir, özellikleri nelerdir,bertaraf yöntemleri nedir,arıtma çamurlarının kompostlaştırılması konularını içeren dökümanlara ihtiyacım var.
  3. Arıtma çamurları

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. şuanda evsel arıtma tesisi filtrepresten çıkan çamurlar aşırı sulu çıkmaktadır ve gelen çamur miktarı çok fazladır. Bunun sebebi ilk önce filtrepres yetmiyor diye düşündüm ve belt filter alınması gerektiğine karar verdim ancak az önce bir firmayı aradığımda mevcut tesisimizdeki filtrepresin kapasitesinin yeterli olduğunu söyledi ve bunun başka bir...
  4. Arıtma çamurları depolama

Arkadaşlar kimyasal arıtma tesisimizde çamur filtre preslerden çıkan çamuru nelerde depolayabiliriz. Bu konuda yapmış olduğunuz çalışmalarda bana mümkünse resimli örnek verebilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
  5. Arıtma çamurları

ARITMA ÇAMURLARI NE ŞEKİLDE BERTARAF EDİLMELİDİR? Arıtma tesislerinde oluşan arıtma çamurlarının nihai bertarafından önce arıtılması gereklidir. Atıksu arıtma tesislerinde oluşan çamurun arıtılması ve depolanması için seçilecek yöntem, atıksu karakterizasyonuna, arıtmada kullanılan kimyasal maddelere, ilgili mevzuata bağlıdır. Arıtma çamurunun bertarafı işlemi de ayrı bir gider kalemi...