Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamurlarının araziye uygulanması için getirilen yasal düzenlemeler

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Arıtma çamurlarının araziye uygulanması için getirilen yasal düzenlemeler

Arıtma çamurlarının araziye uygulanması için getirilen yasal düzenlemeler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevresel Gürültü Kaynakları il İlgili Yasal Düzenlemeler

Çevresel Gürültü Kaynakları il İlgili Yasal Düzenlemeler II Gurultu kirliliğinin türk mevzuatındaki yeri Gürültü ile İlgili Mevzuat Gürültü kirliliği ile ilgili konuların doğrudan yer aldığı mevzuatın dışında, diğer sorunların yanı sıra dolaylı olarak gürültü önlemleri, denetimler ve sorumluluklar ile ilgili genel maddeleri kapsayan farklı konumlardaki mevzuat da bulunmaktadır. Bunlardan...
  2. Arıtma çamurlarının stabilizasyonunda uçucu kül kullanımı

Bu çalışmada, arıtma çamurlarına ilave edilen alkali karakterli uçucu külün çamurun fekal koliform içeriği üzerindeki etkilerinin ortaya konması amaçlanmıştır. Ayrıca, hazırlanan çamur-uçucu kül karışımlarının indikatör bakteri sayılıarında kurutma süresince meydana gelen değişimler izlenmiştir. Çalışma sonuçları %40, %80 ve %120 (kuru ağirlık bazında) oranlarında eklenen uçucu külün yalnız...
  3. Arıtma çamurlarının stabilizasyonu

Atıksu arıtma tesislerinden çıkan tüm çamurlar mevcut ekoloji üzerinde olumsuz etkiler oluşturma potansiyelindedir.Ekolojik bozulmayı engellemek için de arıtma çamurlarının uygun şekilde bertarafı gerekmektedir.Çamurun bertaraf edilebilmesini sağlamak için önce çamurun belli niteliklere ulaştırılması şarttır.Bu sebeple uygulanan alternatiflerden biri de arıtma çamurlarının stabilizasyon...
  4. Arıtma çamurlarının kontrolü sunumu

Arıtma çamurlarının kontrolü sunumu
  5. Arıtma çamurlarının durumu

Arkadaşlar benim merak ettiğim şu endüstriyel bir tesisten çıkan çamurun analizini yaptırdıktan sonra hangi kategoride olduğuna göre benim bu çamuru işletme içerisinde muhafaza etmemi sağlayan kriterlere hangi yönetmelik,taslak v.b. bakmalıyım.? Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliğinde bu konuda özellikle depolamayla ilgili birşey bulamadım. Yani ben şunu öğrenmek istiyorum filtre pressten...