Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamuru bertafında kireç kullanımı

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Arıtma Çamuru bertafında kireç kullanımı

Çevre Mühendisleri Odası Eğitim Semineri İzmir 2005

Ekli Dosyalar:

Arıtma çamuru bertafında kireç kullanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamuru?

Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
  2. atıksu arıtılırken kireç kullanımı?

Merhaba atıksu arıtımında kostik veya kireç kullanımı farkları yada kullanılan maddelerin neye göre seçildiğini, özellikleriyle ilgili bilgi alabilir miyim? Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim =)
  3. Arıtma çamuru soru?

arkadaşlar,gıda üreten bi fabrikanın biyolojik arıtmasından çıkan çamurun düzensiz depolama sahasına dökülmesi ne kadar doğrudur?belediye buna izin vermiyor,dökülebilmesi için yapılması gereken işlemler nelerdir? bu konuda bilgisi olan arkaşlardan cevap bekliyorum. teşekkürler iyi çalışmalar.
  4. Aritma Çamuru

merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
  5. Arıtma çamuru kodu

Arkadaşlar kimyasal paket arıtma tesisimizden çıkan arıtma çamurunu hangi kod ile vereceğim.