Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamuru kodu

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Arkadaşlar kimyasal paket arıtma tesisimizden çıkan arıtma çamurunu hangi kod ile vereceğim.

2. Melih Ünal

Melih Ünal CMNet Üyesi

çamur analizini yaptırdınız mı ?

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. suikasit dediği gibi analiz ettirmeniz gerekir analiz sonucuna göre de tehlikeli/tehlikesiz özelliklerine bakılır ve
    ATIK YÖNETİM TESİSLERİNDEN, TESİS DIŞI ATIK SU ARITMA TESİSLERİNDEN VE İNSAN TÜKETİMİ VE ENDÜSTRİYEL KULLANIM İÇİN SU HAZIRLAMA TESİSLERİNDEN KAYNAKLANAN ATIKLAR başlığı altında birkod bulunur.

Fatma Sena bunu beğendi.
Arıtma çamuru kodu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamuru?

Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
  2. Tekstil arıtma çamuru

Merhabalar, Çaılşmakta olduğum tekstil firması arıtma faaliyetleri sonrasında oluşan çamur tehlikesiz sınıftadır. Bu çamurun bertarafı için yapabileceklerim nelerdir? Belediyenin bu konudaki yükümlülüğü nedir? Bu tehklikesiz ve %30-35 kuru madde oranına sahip çamur için benden taşıma ve depolama bedeli isteyebilir mi? Acil yardımcı olunabilirse çok sevinirim. İyi günler diliyorum.
  3. Aritma Çamuru

merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
  4. arıtma çamuru konteyner

merhaba arkadaşlar tehlikesiz olarak değerlendirilen atık çamurun taşındığı konteyner rengi ne olmalıdır ya da böyle bir gereklilik varmıdır?
  5. Vibrasyon çamuru atik kodu

Vibrasyon sonrası filtrelenen tortunun atık kodu için yorum ve önerilerinizi almak isterim. kullanılan kimyasalın msds i ektedir. Elektrikli döküm ocağında ergirildikten sonra metal enjeksiyonla basılan yarı mamul alüminyum vibrasyon makinasında parlatma ve yağ alma amaçlı işleme tabi tutuluyor. Çıkan atıksu filtreleniyor. Filtre üzerinde biriken tortunun atık kodunu tespit etmeye çalışıyorum....