Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma camuru susuzlastırma

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

 1. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  tehlıkesız ve bakterıyolojık ozellık gostermeyen arıtma camurları toprakta susuzlastırılabılırmı ? egerkı susuzlastırılabılırse susuzlastırılan bu camur dolgu malzemesı olarak kullanılabılır mı?

  not: burda camur dıye bahsettıgım uretım prosesınden kaynaklanan suyun cokturulmesınden kalan malzemedır. uretımde kullanılan hammadde cımento ve kuavars kumudur.
   
 2. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  beton santrali sularının çamuru gibi mi??
   
 3. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  beton santrali sularinin nasil oldugu hakkinda bilgim yok ama bu suyun icin sadece kuvars ve cimento var susuzlastirinda kati yogun bir kivam aliyor.
   
 4. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  tehlikeli olmadığına dair analizler falan yapıldımı?
   
 5. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  evet tehlikesiz olduguna dair analiz raporu mevcut
   
 6. FatihYılmaz

  FatihYılmaz CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  Direk toprak üzerinde değilde, çamur kurutma yatkları gibi bir sistem yapabilirsiniz. Süzülen suyun arıtılması koşuluyla, kriterleri sağlarsanız arıtılmış suyu deşarj edebilirsiniz.
   
 7. Yenal Yüzbaşıoğlu

  Yenal Yüzbaşıoğlu CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  Eğer tehlikesizse, bir miktar susuzlaştırılıp yoğun bir kıvamda bırakmak yerine tamamen kurutulduğunda (%90 civarı kurulukta) dolgu malzemesi olarak kullanılabilir.
   
 8. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  tehlikesiz ise düzenli depolamaya gönderebilrisiniz sadece. bunun haricinde başka amaçlarda kullanım için başka bir yere verme söz konusu değil. Şöyle oluyor ki ; evet aslında dolgu amaçlı ya da başka yararlı kullanım sahaları var aslında ama biz direkt veremiyoruz düzenli depolamaya kabul edenler alıyo onlar diğer amaçlı kullanıyorlar:) ama biz tesisimizden çıkan bu tehlikesiz çöktürme veya arıtma çamurşarını DD'dan başka hiçbir yere veremiyoruz
   
 9. belif

  belif CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma camuru susuzlastırma

  Çimento tesislerinde kademeli çöktürme tankları dibindeki çamurlar hakkında bilgisi oaln var mı?
   
Arıtma camuru susuzlastırma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Arıtma çamuru?

  Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
 2. Tekstil arıtma çamuru

  Merhabalar, Çaılşmakta olduğum tekstil firması arıtma faaliyetleri sonrasında oluşan çamur tehlikesiz sınıftadır. Bu çamurun bertarafı için yapabileceklerim nelerdir? Belediyenin bu konudaki yükümlülüğü nedir? Bu tehklikesiz ve %30-35 kuru madde oranına sahip çamur için benden taşıma ve depolama bedeli isteyebilir mi? Acil yardımcı olunabilirse çok sevinirim. İyi günler diliyorum.
 3. Arıtma çamuru soru?

  arkadaşlar,gıda üreten bi fabrikanın biyolojik arıtmasından çıkan çamurun düzensiz depolama sahasına dökülmesi ne kadar doğrudur?belediye buna izin vermiyor,dökülebilmesi için yapılması gereken işlemler nelerdir? bu konuda bilgisi olan arkaşlardan cevap bekliyorum. teşekkürler iyi çalışmalar.
 4. Aritma Çamuru

  merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
 5. Arıtma çamuru kodu

  Arkadaşlar kimyasal paket arıtma tesisimizden çıkan arıtma çamurunu hangi kod ile vereceğim.