Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamuru ve fitre pres arasındaki fark

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Şevkiye Turan tarafından paylaşıldı.

1. Şevkiye Turan

Şevkiye Turan CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    arıtma çamuru ve filtre keki arasındaki farkı tam olarak anlayamadım.Bu konuda bir fikriniz varsa lütfen paylaşır mısınız? şimdiden çok teşekkürler..:)

2. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Çamur adından da anlaşıldığı üzere sulu bir madde.Bunu görüntü itibariyle normal bir çamur olarak da hayal edebilirsiniz.Filtre presin rolü ise bu çamuru bildiğimiz kek gibi katılaştırmaktır.

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Filtre presler çamuru sıkıştırarak suyunu alan ekipmanlardır. Filtre kekide arıtma çamurunun filtre pressten geçirilip susuzlaştırılmış halidir.

4. Şevkiye Turan

Şevkiye Turan CMNet Üyesi

çok teşekkür ediyorum,işime yaradıverdiğiniz bilgiler :)

Arıtma çamuru ve fitre pres arasındaki fark konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamuru?

Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
  2. Arıtma çamuru soru?

arkadaşlar,gıda üreten bi fabrikanın biyolojik arıtmasından çıkan çamurun düzensiz depolama sahasına dökülmesi ne kadar doğrudur?belediye buna izin vermiyor,dökülebilmesi için yapılması gereken işlemler nelerdir? bu konuda bilgisi olan arkaşlardan cevap bekliyorum. teşekkürler iyi çalışmalar.
  3. Aritma Çamuru

merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
  4. Prosedür ve talimat arasındaki fark

Prosedür ve talimat arasındaki fark nedir arkadaşlar. Biraz kafam karıştı. Eğitim aldığım hoca prosedür geneli ilgilendiren durumlarda, talimat ise bir bölümü ilgilendiren durumlarda hazırlanır dedi. Böyle değil gibi geliyor bana. Prosedür nasıl yapılacağını talimat ne yapılacağını anlatır gibi geldi bana. Bilgi verebilecek var mı?
  5. Arıtma çamuru kodu

Arkadaşlar kimyasal paket arıtma tesisimizden çıkan arıtma çamurunu hangi kod ile vereceğim.