Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamuru yakımı sonrası oluşan külün bertarafı

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Yenal Yüzbaşıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Yenal Yüzbaşıoğlu

Yenal Yüzbaşıoğlu CMNet Üyesi

Merhabalar;
    Arıtma çamurlarının kurutulmasının ardından yakıldıktan sonra oluşan külün ne şekillerde kullanılabileceği ve birim ton başına ne kadar kül çıktığıyla ilgili bilgisi olanların yazmalarını rica ederim.
    Teşekkürler.

2. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

Cevap: Arıtma Çamuru Yakımı Sonrası Oluşan Külün Bertarafı

Öncelikle külü tuğla üretiminde kullanmak mümkün. Yanmadan sonra oluşacak kül %100 kurulukta katı maddeden %40-45 civarında olacaktır.

3. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

Cevap: Arıtma Çamuru Yakımı Sonrası Oluşan Külün Bertarafı

tekrar atıyorum

Ekli Dosyalar:

4. Seçkin Veral

Seçkin Veral CMNet Üyesi

ya depolayacaksınız ya da çimento fabrikalarına göndereceksiniz.

Arıtma çamuru yakımı sonrası oluşan külün bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atık çamuru (siyanür-krom-çinko içerikli) bertarafı

ArkadaŞlar bu tehlİkelİ atiklarin yok edİlmesİ konusunda fİkİr sahİbİ olan var mi alternatİf ve farkli projeler olursa sevİnİrİm..
  2. Arıtma çamuru?

Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
  3. Aritma Çamuru

merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
  4. Arıtma çamuru nihai bertarafı hk.

Merhaba Arkadaşlar, Çalıştığım tekstil firmasının arıtma tesisinden çıkan arıtma çamurlarını (Tehlikesiz) bir çimento fabrikasına verelim de enerji olarak geri kazanılsın dedik. Nerden dedim. Çimento fabrikası bizden istediği fiyat 235 TL/ton olarak bir fiyat verdi. Bu fiyatlar bu kadar yüksek mi? veya sizlerden verenler varsa fiyatları nelerdir bir fikir verebilirmisiniz?...
  5. Mezbahalarda oluşan kanların bertarafı

arkadaşlar acele mezbahalarda hayvan kesimlerinden oluşan kanların bertarafını yapılmasıyla ilgili bilgiye ihtiyacım var, ayrıca bu kanları alan firmalar varmı ? yazacaklarınız ve verecek olduğunuz bilgilerden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.