• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma çamuru

Yasemin AĞCA KAFA

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çorum Belediye Başkanlığı
Merhaba,
Atıksu Arıtma Tesisimiz lisans aşamasında bakanlık tarafımızdan arıtma çamurlarının bertaraf tesislerine verildiğine dair protokol talep etti. Bulunduğumuz ilde böyle bir firma yok. Düzenli depolama alanımız da bulunmamaktadır. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır ?
Tşkler.

Arıtma Çamuru Bertarafı ile ilgili bildiğiniz firma var mıdır ?

Arıtma çamurunuz çıkmaya başladığında sevkedilen miktar üzerinden bedel ödemeniz gerekir. Şu an sadece onlarla protokol yapabilirsiniz.

Yasemin Hn, ben yanıt verirken arıtma çamurunuz henüz yok diye düşünmüştüm. Evet, arıtma çamurunuz varsa analiz sonucuna göre lisanslı bir firma ile protokolünüz de olmalı. Ayrıca atıklarınızı tehlikeli ise tesis içinde en fazla 6 ay (180 gün) depolayabilirsiniz.

@Yasemin Agca

Merhaba Yasemin Hanım,

Dilerseniz konuyla ilgili olarak sizlere protokol ve bertarafı konusunda yardımcı olmak isterim.

Saygılarımla

Biraz araştırma yaptım. Bizim bertaraf maaliyetlerimiz çok yüksek oluyor. Günlük çamur miktarımız yaklaşık 18 ton.