Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamurundan enerji eldesi

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Kevser Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Kevser Harmandar

Kevser Harmandar CMNet Üyesi

Arıtma çamurlarından enerji eldesi ile ilgili makaleye ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim

2. Büşra Mülayim

Büşra Mülayim CMNet Üyesi

Benim de bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var..Bilgisi olan arkadaşlar var mı?

3. ATY reçetelerine eklenebiliyorlar.Kalorifik değerlerinin yüksek olması sebebiyle ATY hazırlama sürecinden sonra çimento fabrikaları gibi birlikte yakma lisansı olan faaliyet kollarında ek yakıt yerine kullanılabiliyor benim bildiğim.

Arıtma çamurundan enerji eldesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji

29 ocak 2010 da verilen haber. http://www.patronlardunyasi.com/haber/50-bin-kisiye-yuksek-maasla-is/77601 bununla ilgili bir gelişmeden haberdar olan var mı ?
  2. Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kull.Yön

Merhabalar, Enerji verimliliği ile ilgili yönetmelikte enerji kullanımı 1000 TEP üzeri olan kuruluşlar enerji yönetim birimi kurmak zorundadır der. Fakat 1000 TEP altı olanlar için nasıl bir sorumluluk getiriyor. OSB de olanlarn biraraya gelerek Enerji yönetim birimi kurabilecekleri belirtilmiş. Peki OSB de olmayan firmalar bu durmda ne yapacaklar. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.
  3. Atıksu arıtma tesisi enerji teşviki

Merhaba Arkadaşlar, Tarafıma gelen bir uyarı mailini sizlerle paylaşmak istedim. Atıksu arıtma tesisi enerji teşvikinden faydalanacak tesislerin Bakanlık Çevre Bilgi Sisteminde atıksu arıtma tesisi ile ilgili bilgilerini girmeleri ve güncellemeleri gerekmektedir. Yapılacak güncellemelere müteakip enerji teşviki ödeme işlemleri gerçekleştirilecektir. Sistem yenilenmiş olup daha önce girilen...
  4. Endüstriyel atık su arıtma tesislerinde enerji verimliliği

endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde enerji verimliliği hakkında ödevim var yardımcı olmanızı bekliyorum..
  5. Katı atık enerji eldesi

bu konu hakkında elinde döküman bulunan var mı ?