Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma kekini alan firmalar var mı?

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Arıtma Kekini Alan Firmalar Varmı Bu Konuda Bilgisi Olan Varsa Yardım Edebilirmi Teşekkrüler

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Arıtma kekinin su muhtevası nedir, tehlikeli tehlikesiz?

Fatih Özcan bunu beğendi.
  3. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Merhaba
    Tehlikesiz %25 su % 75 katı

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Çamur tehlikesiz ise Katı Atık Depolama Tesisleri kabul edecektir. Tehlikesiz olduğunu belirten bir rapor isteyebilirler.
    Çamurun su içeriği %65'in altında olduğu için depolanması uygun. Bertaraf için en ekonomik yol depolama tesisi olacağı kanaatindeyim.

Ati 54 bunu beğendi.
  5. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Peki Belirli Bir Ücret Karşılığında Alan Firma Varmıı Acaba Bilginiz Varmı?

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Tehlikesiz atık geri kazanım lisansına sahip olan firmalar atığınızı kabul edeceklerdir.
    Kocaeli'de faaliyet gösteren RDF firmasının tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bertarafı ile ilgili lisansı olduğunu biliyorum.
    İletişime geçebilirsiniz.

Nuri Ünal bunu beğendi.
  7. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Çok Teşekkürler YARDIMLARINIZ İÇİN

Melis Kara bunu beğendi.
  8. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Fatma Sena, Fatih Özcan ve Melis Kara bunu beğendi.
  9. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Çamurunuzla ilgili Bakanlık tarafından akredite olmuş bir laboratuarda Ek2 analizini yaptırır ve çıkan sonuca göre çok daha uygun fiyata düzenli depolamaya gönderebilirsiniz diye düşünüyorum.

Testin maliyetinden emin olmasam da 2200 TL + KDV civarında diye biliyorum. Bertaraf fiyatları 300 TL/Ton ile miktara bağlı olarak daha düşük fiyatlara gönderilebiliyor. Düzenli depolama tesislerinde ise 240 TL/Ton ile 120 TL/Ton arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Atığınızın miktarına göre testi yaptırmadan da bir bertaraf tesisine gönderebilirsiniz. Ancak tonajınız yüksek olduğu taktirde ufak fiyat farkları maliyetlerinizi ciddi oranda etkileyecektir diye düşünüyorum.

Gerekirse konuyla ilgili olarak size yardımcı olabilirim.

Saygılarımla

10. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Atık depolama alanına kabul edilen atık ücretlerinin daha düşük olduğunu biliyorum.
    Tabi analiz yapılmak şartı ile.

Ekli Dosyalar:

11. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Oğuz bey bizim arıtma çamurumuzun tonajı yüksek en düşük maliyetle bertarafını yapmak istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

12. İnci Sezer

İnci Sezer CMNet Üyesi

0 543 233 44 83 irtibata geçerseniz yardımcı olabilriz tehlikeli ve tehlikesiz atık nakliye ve bertaraf hizmeti vermekteyiz

Ati 54, mediha ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  13. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Merhaba,

Sizlere yardımcıyı olmayı ben de çok isterim.

Yarın ve Cuma günü IWES fuarında olacağım. Eğer vaktiniz olursa standımızda da konuyu görüşebiliriz. Eğer gelme imkanınız olmazsa 0 530 641 42 66 numaralı telefondan ya da oguzdedehayir@sureko.com adresinde bana dilediğiniz aman ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Fatih Özcan bunu beğendi.
  14. cankayat

cankayat CMNet Üyesi

Merhaba,
    Tehlikesiz arıtma çamurlarını tuğla üretiminde kullanıyoruz. (GFB'miz mevcut)
    İlgilenirseniz tamer.cankaya@gmail.com adresinden irtibata geçebiliriz.

15. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba;
    arıtma çamuru için filtre presi neye göre seçmem gerekiyor, hangi kriterlere göre?
    ayrıca pilot bir filtre pres ile deneme yaptık ve çıkan çamuru numunesinin analize gönderdim
    ,filtre presten sonra kuru madde oranı %30 a yaklaşırsa ve tehlikeli olursa nasıl bertaraf etmem gerekecek,
    yardımcı olursanız çok sevinirim.
    şimdiden teşekkürler

16. alev_

alev_ CMNet Üyesi

Ati 54 bunu beğendi.
Arıtma kekini alan firmalar var mı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İzin Lisans Alan firmalar

İzin Lisans Alan firmalara hangi linkden bakılıyor bilgisi olan varmı [COLOR=navy]Atık Mevzuatı doğrultusunda çalışma izni/lisans verilen firmalara[COLOR=navy] http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html dan bakılıyor fakat Geçiçi faaliyet belgesi yada çevre izni alan firmalara nereden bakılıyor bilen varmı.[COLOR=navy] [COLOR=navy]
  2. Tehlikeli atık ara depolama lisansı alan firmalar

merhaba arkadaşlar, tehlikeli atık ara depolama lisansı olan firmaları nerden bulabilirim acaba? kocaeli de bulunan firmaları bulmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Tehlikeli atıkları alan lisanslı firmalar/geri kazanımını yapan firmalar

arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi tehlikeli atıkları alan lisanslı firmaların listesini bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
  4. Ahşap palet parçaları alan firmalar

Kocaeli İli, Dilovası İlçesinde 40 ton civarı ahşap palet parçalarını (sağlam değildir ve tamir edilemez) alabilecek, talaş imalatı vs. işlerde kullanabilecek firma varsa bana dönüş yapabilirler mi? Herkese iyi çalışmalar...
  5. Sunta ve kontraplak alan firmalar

Herkese kolay gelsin. Sunta ve kontraplak alan firma var mı bildiğiniz. Tat tesisiyiz ve elimizde yüklü miktarda bu atıklardan var. Yardımcı olursanız sevinirim...