Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi deşarj

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Canan Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

arkadaşlar tatil olması nedeniyle ulaşabileceğim teknik personel yok bu nedenle burdan sormak zorunda kaldım. Arıtmanın kontrol panosundan deşarj düğmesini kapatmama rağmen su saati deşarj oluyormuş gibi yazıyor. Su deşarj hızı bazen (-) m3/h bazen (+) m3/h olarak yazıyor. Motor çalışmadığı halde nasıl akış olabilir? Sayaç bozuldu diye düşünüyorum fakat emin olamadım.

2. İbrahim Şen

İbrahim Şen CMNet Üyesi

merhabalar atıksu arıtma tesisi işletilirken çevre mühendisleri olarak ne yapılıyor tecrübeli olan arkadaş varsa aktarabilir mi? bende aski de arıtma tesisinde staj yaptım ama taaa 2010 yılında.

Arıtma tesisi deşarj konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Arıtma Tesisi Uygunsuz Deşarj

Arkadaşlar. Atıksu arıtma tesislerinin çıkış suyunda istenilen kriterleri yakalayamadığımız taktirde hangi yaptırımların uygulanacağını ve bakanlığın yada il çevrelerin bu konuda nasıl bir tutum izlediğine dair elinde bilgi, belge yada herhangi bir döküman varsa acil olarak paylaşabilirmi acaba ???
  3. Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
  4. Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası devri ve deşarj izni

Merhaba. şantiye da mevcut 150 kişilik paket biyolojik atıksu arıtma tesisi 2011 yılında alınmış ve proje onay dosyası yapılmış. fakat deşarj izni alınmamış. öncelikle bu arıtmayı kuran firmanın görevi değil mi? bir istanbul firması ve proje onay dosyasından anladığım kadarıyla ilk atıksu arıtma satışını bize yapmışlar. şu an hiçbir şekilde şantiyemize gelip bakım yapamayacaklarını tesisi...
  5. Arıtma tesisi deşarj sorunu

arkadaşlar, biliyorum sorum biraz mekanikle alakalı bir sorun fakat çözümde yardımcı bulamadım henüz. Arıtma tesisimde bakım yapıldı. Bakıma başlamışken sorun olmamasına rağmen suyu deşarj etmeye yarayan pompayı servise kontrole gönderdik. Motor geldi yerine takıldı. Arıtma devreye alındı. Şimdi motor çalışıyor fakat suyu deşarj etmiyor. Ne zaman deşarj hattıyla pompa arasındaki gırtlak...