Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi işletimi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında EzgiYaşar tarafından paylaşıldı.

 1. EzgiYaşar

  EzgiYaşar CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar arıtma tesisi işletiminde karşılaşılan işletme problemleri hakkında elinde döküman olan var mı?Özellikle çamurun terfi edilmesinde yaşanan işletme problemleri hakkında yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..
   
 2. Sadık Güven

  Sadık Güven CMNet Üyesi

Arıtma tesisi işletimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

  bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
 3. Atıksu arıtma laboratuvar işletimi

  Arkadaşlar atıksu arıtma tesisi laboratuvarımızı yeni kurmuş bulunuyoruz.Burada yapmamız gereken deneyler hakkında bilgi verir misiniz?Tesisin proses akışı ATIKSU GİRİŞİ-IZGARALAR-KUM TUTUCU HAVUZU-ÖN ÇÖKELTİM HAVUZU-HAVALANDIRMA HAVUZU-SON ÇÖKELTİM HAVUZU şeklindedir.Çamur bertarafı olarak YOĞUNLAŞTIRMA HAVUZU-AEROBİK ÇÜRÜTME HAVUZU-BELT PRES ÜNİTESİ şeklindedir.Bu akış şemalarına göre numune...
 4. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

  Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?
 5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.