Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi izolasyonu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Gizem Kesen tarafından paylaşıldı.

1. Gizem Kesen

Gizem Kesen CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Atıksu arıtma tesisimizde izolasyon konusunda bir sıkıntım var. Arıtma Konyanın dışında kışın -25 dereceleri bulan bir yerde. Burada tüm hatların ve enstrümanların donmaya karşı izolasyona ihtiyacı olur mu? Örneğin, vanaların vana ceketi gibi izolasyon malzemesi ile korunması gerekir mi? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

Kışın arıtma tesisleri çok sıkıntı oluyor. Kaldı ki siz -25 dereceden bahsediyorsunuz. Dışarıda olan boruları izolasyon içerisine almanızda fayda olacaktır. Boru hattı donduğu takdirde tam bir rezillik söz konusu oluyor. İzolasyon haricinde boru hatlarında su bırakmamaya özen gösterin. Özellikle yoğunluğundan dolayı çamur hattı çok önemli. Biz çamur pompa hattını ve temiz su hatlarını bina içine almıştık ve kombi ile ısıtıyorduk :)

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. Gizem Kesen

Gizem Kesen CMNet Üyesi

Öncelikle teşekkür ederim Serhat Bey, peki vanalarda da sıkıntı olur mu?

4. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

vanalarınız otomatik vana ise ve açma-kapama süresi çok fazla değilse sıkıntı olmaz ama manuel olarak açıp kapatıyorsanız o zaman sorun çıkar.

5. Gizem Kesen

Gizem Kesen CMNet Üyesi

Tamamdır çok teşekkürler vanalarımız otomatik :)

Arıtma tesisi izolasyonu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  3. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?
  4. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.