Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi kurma zorunluluğu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Tesisimizde 68 kişi çalışıyor ve yönetmeliğin kapsamına girmiyoruz. Atık sularımızı sürekli olarak vidanjör ile çektirmek yerine atık su arıtma tesisi kurmak istiyoruz. Bu durumda il müdürlüğüne proje onayı yaptırmamız gerekecek mi? Yapmadan da işletemez miyiz. Tesisi çevre izinleri kapsamının dışında kalmasını istiyoruz.

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

İşte tam bu konularda çevre izinleri ile alakalı eğitim şart diyoruz.

3. ismail yıldırım

ismail yıldırım CMNet Üyesi

Evet atıksu arıtma tesisi olduğu zaman proje onayı yaptırmanız gerekir. Seçil hn.

4. superjax

superjax CMNet Üyesi

Sadece fiziksel arıtma ya proje onayı istenmiyor galiba

5. ismail yıldırım

Bulunduğunuz yerin İl müdürlüğünden görüş alırsanız daha sağlıklı olur ama ismi arıtma tesisi olduğu zaman ve deşarj yaptığınız için proje onayı alınması gerekir.

6. ismail yıldırım

Fiziksel arıtma da yönetmelikte çökeltim havuzu ve nötralizasyon tesisi yapıldığında ve deşarj stantlarını sağladığını yapılacak analizlerle ispat edenler proje onayından muaf tutuluyorlar.

7. ismail yıldırım

8. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Arkadaşlar Atıksu Deşarjı demek sizin SKKY göre bulunduğunuz yerde Bakanlığın öngördüğü su değerlerinde suyunuzu doğaya bırakmanız demek. Bağlantı izin belgesi demek sizin bulunduğunuz yerdeki atıksuyunuzun belediyenin öngördüğü değere göre o sisteme bağlamanız demektir. Çevre izni demek atıksu deşarjı ya da hava emisyon gibi konularda atık salınımı yapıyorsanız bunun belirlenen seviyelerde bırakıldığını gösteren belgedir. Tek isim altında toplantı. Atıksu arıtma tesisi yapacağınız içinde proje onayı yapmanız gerekecek. Bunun haricinde siz atıksu arıtma tesisinizi yaptığınızda dereye deşarj edeceğiniz için çevre izni almanız gerekecek. Almama gibi bir lüksünüz yok

Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
  9. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

68 kişilik evsel atıksu arıtma tesisinin fiziksel yöntemlerle arıtılabileceğine inanıyor musunuz ?

Arıtma tesisi kurma zorunluluğu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Arıtma Tesisi Kurma İşletme Yükümlülüğü

Merhabalar, Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Fabrika sahası içerisinde lojmanlar var ve lojmanlar yakındaki belediyenin mahallesi olarak geçiyor. Belediyenin de henüz atıksu arıtma tesisi yok. Lojmanlarda zamanında kurulmuş evsel atıksu arıtma tesisi var ve bu tesise sadece lojmanlarda kullanılan atıksular geliyor, fabrikadan atıksu girişi yok. Zaten fabrikanın ayrı bir evsel...
  3. Hastaneler için atıksu arıtma tesisi kurma zorunluluğu

Merhaba, Özel bir hastanenin çevre danışmanlığını yapmaktayım. Hastanemin atıksuyu belediyenin kanalına bağlı olmasına rağmen İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından tüm atıksularının arıtıldıktan sonra kanala bağlanabileceği söylenmekte ve atıksu arıtma tesisi yaptırması istenmekte. Bunun yeni açılan ve daha önce açılmış olan tüm hastaneler için geçerli olduğu söyleniyor. Bir hastane ile...
  4. Büyükşehirlere ''tıbbi atık yakma tesisi'' zorunluluğu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere tıbbi atık yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. Büyükşehirlerden Adana, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Kocaeli, Kayseri, Mersin, Samsun, Sakarya ve Trabzon'da sterilizasyon, Kocaeli'nde de bir yakma tesisi bulunuyor. 2014'te yürürlüğe girecek Bakanlık, yakılarak ya da sterilizasyon tesislerinde işleme...
  5. Büyükşehirlere tıbbi atık yakma tesisi zorunluluğu

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414]Büyükşehirlere Tıbbi Atık Yakma Tesisi Zorunluluğu [FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414][SIZE=15px]Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2014 yılı itibarıyla günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. [FONT=Verdana]Geçen yıl, ülke genelinde 83 bin ton tıbbi atık toplanırken, bu yıl bu rakamın 100 bin tona...