Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arıtma tesisi sorun

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Canan Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Arkadaşlar, biyolojik arıtma tesisimizde arıza meydana geldi ve blower'ın sökülüp tamire gitmesi gerekiyor. 2 günlük bu süreçte arıtma tesisi çalışmayacak. Bu problemi İl Çevre Müdürlüğüne dilekçeyle bildirmem gerekiyor mu? Denetim olursa bir sorun yaşarmıyım?

2. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

Sevgili kardeşim 2 günlük sürede ciddi bir sorun yaşamazsın sadece çıkış değerlerinde BOİ,KOİ ve özellikle azot konsantrasyonunda artış olacaktır. bu süre zarfında İl müdürlüğünü bilgilendirmen çok ince bir davranış olur. zira aniden denetlemeye geldiklerinde zor durumda kalmazsın.

3. Balaban Murat

Balaban Murat CMNet Üyesi

2 günlük süre bence tesis için önemli..bu durumu il çevreye rapor şeklinde bildirmeni şiddetle tavsiye ederim..

4. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Tabiki haber vermeniz en azından sorumlu olduğunuz bi işte, üstünüzden yükü alır. Ancak anlamadığım şey blower'lar yedekli değilmiydi ??

arıtma tesisi sorun konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  3. Evsel Atıksu Arıtma - Sorun

Arkadaşlar evsel atıksunun arıtılmasında problem yaşamaya başladım. Havalandırma havuzunda kıyıda köşede ufak köpükleşmeler dışında yüzeyi kaplayan hiçbir köpükleşme yok. Ancak aktif çamur hava verilen bölgeyi terk eder etmez yüzeyinde açık kahve - bej rengi köpükleşmeler oluyor, zaman geçtikçe bir araya gelip floklaşıyor ve yüzeyinde porlar oluşuyor ve hiçbir şekilde çökmüyorlar. Biyolojik...
  4. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.