Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi tasarımı excel programı olan var mı ?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ÖZ_ALTIN tarafından paylaşıldı.

1. ÖZ_ALTIN

ÖZ_ALTIN CMNet Üyesi

Arıtma tesisi tasarımında kullanılan excel de yapılmış örnek program veya hesapları kolaylaştıracak ücretsiz yada demo program lazım. Tesis atıksu arıtma tessisi olacak

Arıtma tesisi tasarımı excel programı olan var mı ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma tesisi tasarımı 1.2

Arkadaşlar üniversitede bitirme tezi olarak hazırladığım projeyi burada sizlerle paylaşmak istedim. Program Dikdörtgensel Çökeltim Havuzu ile Havalandırma Havuzu tasarımı için yazılmıştır. Programın kullanımı ile ilgili bilgiyi program ana menüsündeki Yardım (F1) kısmında bulabilirsiniz. ÖNEMLİ.!! Bu program Visual Basic 6.0 ile 2006 yılında yazılmıştır. O zamanlar Windows Vista daha...
  2. Atıksu arıtma tesisi tasarımı

Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar diliyorum. Yalnızca debisi belli olan bir atıksu (yüksek oranda kirli) için arıtma proje örneğine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim...
  3. Acp arıtma tesisi tasarım programı

Program aktif çamur ve son çökeltim tankı tasarımı yaparken havalandırma havuzu bayutlandırılması, blowerler, difüzörler, geri devir hatı, selektör, ilave alkalinite, son çökeltim tankı tasarımı yapabilmektedir. Difüzörlerin şekil üzerinde detaylarını görmek ve tasarımda bir sorun var ise uyarı mesajı ile düzeltebilmek mümkün olmaktadır. Program herhangi bir hatalı değer bulduğunda uyarı...
  4. Arıtma tesisi tasarımı için program önerileri

Arkadaşlar arıtma tesisi tasarımında kullanılan önerebileceğiniz hesap programları var mı? Hesapları excel de mi yapmak daha kolay olur yoksa lisanslı program kullanmak mı?
  5. Arıtma tesisi tasarımı soruları hakkında!

Arkadaşlar merhabalar; Atıksuların arıtımı ve tesis tasarımı dersi kapsamında hocamız 3 tane soru verdi ki bu soruların bir yada birkaçının sınavda çıkma olasılığı yüksek. Kendilerine ödev olarak teslim ettik fakat doğruluk/yanlışlık olarak bir karar veremiyorum. Sorular hakkında yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler; Saygılarımla.. Soru 1: Debisi 780 L/s ile 142 L/s...