Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisinde karbon ayak izi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında görkem özçelik tarafından paylaşıldı.

1. görkem özçelik

görkem özçelik CMNet Üyesi

Arıtma Tesisinde Karbon Ayak İzi konusunda yardım edebilecek kimse var mı veya nasıl hesaplayabileceğim konusunda yardım edebilecek kimse var mı

2. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

Karbon Ayak İzi böyle sitelerken kişi bazlı hesaplanabilir.
    Ama daha geniş kapsamlı bir çalışma istiyorsan yök'ün tez merkezinde farklı yerli ve yabancı çalışmalar mevcut

3. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

karbon ayak izi hesaplama işleri için seni bir dostuma yönlendirebilirim. daha önce havalimanı projeleri için karbon ayak izi hesaplamışlıkları var. bence sana yardımcı olurlar. çev-ka danışmanlık okay kayahanlı ankara firması.

görkem özçelik bunu beğendi.
  4. Çağatay Atay

Çağatay Atay CMNet Üyesi

Untitled.png

Untitled1.png

Untitled2.png

Burda dikkat etmen gereken deşarjınızdan akredite lab a yaptırdığınız numunelerle kirlilik yükünü teyit ettirmen. Ben TOWi - Si değerini bu analiz değerinden analiz yaptırdığımız dönem ile arasında debi miktarıyla ağırlıklı ort alarak yükü hesaplıyorum. Bulduğunuz ağırlıklı ortalamayı yıllık faturanızda yazan deşarj miktarıyla çarpın. Böylece su faturasıda senin değerini destekliyor. Diğer faktörler zaten yukarıda yazıyor.

Ekli Dosyalar:

görkem özçelik bunu beğendi.
  5. görkem özçelik

görkem özçelik CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim @Çağatay Atay gerçekten yardımcı oldun peki bu bir makale mi yoksa dergimi :)

yönledirebilseniz sevinirim @aldemir072 :)

6. Çağatay Atay

Çağatay Atay CMNet Üyesi