Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aritma tesisindeki ekipmanlar

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında erva tarafından paylaşıldı.

1. erva

erva CMNet Üyesi

Merhaba;
    Arıtma tesisindeki boru, savak ve basınç kırıcılarla ilgili sunum hazırlayacağım. Çok acil olarak dökümana ihtiyacım var .Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Teşekkür ederim.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Dengeleme havuzu sonrasında,

Fiziksel, Biyolojik ve Kimyasal Arıtma için ayrı başlıklar hazırla.

Fiziksel ile başla ızgaraları anlat, mekanik parçalayıcıları anlat rendeleme işlemlerini akabinde çamur susuzlaştırma ünitesindeki dekantörlerden bahset.

Biyolojik arıtmaya geç bakterilerin havalanması için blower ve difüzörleri anlat,

Kimyasal arıtmada DAF ünitelerini ve sıyırma işlemlerini anlat. Yağları yüzdürmek için Polielektolitler ile Fe(III)Cl mantığından bahset.

Son çökeltimdeki savaklar, yüzey sıyırıcısı, geri devir pompası gibi ekipmanları yaz.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar...

3. erva

erva CMNet Üyesi

teşekkür ederim.ama benim konum sadece borular ,basınç kırıcılar ve savaklar .bu üçüyle ilgili dökümana ihtiyacım var.

Aritma tesisindeki ekipmanlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elazığ evsel atıksu arıtma tesisindeki fosfor formlarının belirlenmesi ve giderilmesi

Engin GÜRTEKİN ve Nusret ŞEKERDAĞ Fırat Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Elazığ. egurtekin@firat.edu.tr Bu çalışmada; Elazığ Evsel Atıksu Arıtma Tesisindeki fosfor formları tayin edilerek, fosfor giderimi yönünde yapılabilecek iyileştirmeler tespit edilmiştir. Bu amaçla, tesisin girişinden, ön çökeltme havuzu çıkışından ve tesis çıkından numuneler alınmıştır....
  2. Arıtma

İçerisinde Sodyum hegzameta Fosfat ve Sitrik asit içeren kireç fabrikası atıksuyunu nasıl arıtabiliriz. Bu konuda çalışma yapan yada bilgisi olan arkadaşaların yardımına ve bilgisine ihtiyacım var. Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  3. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  4. Tat tesisindeki çevre görevliliğinin sistemden silinmesi

arkadaşlar merhaba tat tesisinden ayrıldım. çevre görevlisi belgemi de sistemden silmek istiyorum. nasıl yapacağım?