• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma Tesislerinde Sık Karşılaşılan Problemler ve Çözümleri

@Kübra Kayapınar öncelikle takip ettiğiniz için teşekkür ederim, çok incesiniz. MLSS ve AKM arasındaki farkı bilmeyen, c/n/p oranını ilk defa duyan ve "Arıtma Tesisi" işleten arkadaşlar var. Ben buna tepki gösteriyorum. Literatürde bir çok bilgi var, bunlar kullanılsın. Genellikle bizim meslektaşlarımız çözümü arayıp bulma yönünde değil. Yasal süreçlerle ilgili en basit durumların sorulması çok normal, bunlar olabilir. Bu konuda herşey sorulabilir ama meslekle ilgili "en azından" temel şeylerin bile sorulması gerçekten rahatsız edici. Ayrıca yapılanlar bir eleştiridir ve eleştiriler de kişinin kendisini sorgulaması veya neyin yanlış gittiğinin idrak etmesi adına gereklidir. Benim görüşüm böyle. Sizin eleştirilerinize saygı duyuyorum. Bu eleştirinizden bir sonuç çıkaracağımı düşünüyorum. İyi çalışmalar.

@hcanbaz92

@hcanbaz92 haklı olduğun noktalar var evet temel şeyleri bilmemiz gerekiyor ama insanlık hali bazen unutulan yada yanlış anlaşılan durumlar olabiliyor. Burada birbirimize yardımcı olmak için varız. Bence kelimelerini daha dikkatli seçmelisin ben bunu senin acemiliğine veriyorum. Sende benim acemiliğime ver ben mlss ile akm arasında bir fark bilmiyorum bayadır arıtma üzerine çalışmama rağmen. Bana anlatabilir misin farkı?

@hcanbaz92 ifade şeklime takılmanız enteresan gerçekten ve çok gereksiz zira bu forumdaki herkes anlıyordur. Ayrıca @Kübra Kayapınar gibi bende 6 sene önce mezun oldum, farklı sektörlerde çalıştığımdan atıksu arıtma konusundan çok uzaklaştım ve yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. Tabi ki siz yıllarca bu iş üzerinde yoğunlaşmış, bir sürü problemle karşılaşmış ve tecrübelenmiş olabilirsiniz ki böyle mütevazilikten son derece uzak ve samimiyetsiz olmanızdan tam aksi ortaya çıkıyor.
Netice olarak bu forumda problemler ve çözümlerinden herkes faydalanıyor temel amaç birbirine yardımcı olmak. Bir soruya pek çok çözüm öneren insanlar var burada. Yok beni ilgilendirmez derseniz o zaman boşu boşuna kırıcı, itici ve aşağılayıcı yorumlar yapmayın hatta okuyup geçin kimse sizden özel olarak yardım istemedi.