Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt plenti döküman iş akış şeması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

1. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

asfalt plenti için elinde iş akış şeması proses özeti gibi döküman olan varmı

2. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

yakında ben de olacak bitince paylaşırım...

3. Arzu Akbunar

Arzu Akbunar CMNet Üyesi

erdem bey asfalt plentiyle ilgili iş akım şemasını bitirdiyseniz paylaşırsanız sevinirim. Benim elimde de örnek olarak turizm konaklama ve hastaneler için akım şemaları var yardımcı olacaksa paylaşırım .

4. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Merhabalar arkadaşlar, umarım işinize yarar bu bilgiler..

Ekli Dosyalar:

L.Nergiz ve hepaistos bunu beğendi.
  5. Ayşegül Sözeri

Ayşegül Sözeri CMNet Üyesi

kalker ocağı ve kırma eleme tesisi için iş akış şeması proses özeti olan var mı?

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Kırma eleme tesisine ilişkin örnek olabilecek bir iş akım şeması ve proses özetini ekledim. Umarım işinize yarar, iyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

Burak Dumlu ve Ayşegül Sözeri bunu beğendi.
  7. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

8. Eda Taşpınar

Eda Taşpınar CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba asfalt plent tesisimiz için iş akım şeması ve proses özetinde oluşacak atık kodları hakkında neler yazabilirim??

9. N. Nazlı Ergun

N. Nazlı Ergun CMNet Üyesi

Bizim izin başvurusunda oluşacak evsel atıklar dışında proses kaynaklı atık olarak; tesisdeki ekipmanların yıllık bakımında kullanılan yağlama sonucu arta kalan yağla kontamine olmuş tenekeler ( 15 01 10 = Tehlikeli maddelerin kalıntılarını içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalajlar) ve filtrelerin bakımı sonucu ortaya çıkan filtre torbaları (15 02 03 = 15 02 02 dışındaki emiciler, filtre malzemeleri, temizleme bezleri, koruyucu giysiler) diye belirttik. Ama tesisin işletimine veya asfalt plentin çeşidine, modeline göre de değişebilir atıklar. Mesala farklılık olarak bizde yemekler dışardan temin ediliyor kızartma falan olmadığından bitkisel atık yağlar çıkmıyor vb. gibi..

10. Eda Taşpınar

Eda Taşpınar CMNet Üyesi

asfalt plent için yağ veya tehlikeli madde kullanımı söz konusu değilmi

11. N. Nazlı Ergun

N. Nazlı Ergun CMNet Üyesi

Benim bildiğim şekli aktarayım; üretimde yağ kullanılıyor ama bitümü ısıtmak amaçlı kullanılıyor. Yani yağ ısıtılıp serpatinlerle bitüm tankının tabanından dolaştırılıp bitümün ısıtılmasını sağlıyor diye biliyorum. Yani kullanılan yağ atık olarak çıkmıyor azalıyor ama ısıdan dolayı azalıyor tekrar ilave ediliyor diye ele aldım. Sadece ekipmanların bakımı amaçlı yağ kullanımı var dedim. Yağ ekipmanlara kullanılıyor geriye sadece kontamine olmuş tenekeler kalıyor dedim. Bu işlemler esnasında da kontamine olmuş giysilerde var. Başka da bir şey yazmadım ben.

Tunç Bozkurt ve Eda Taşpınar bunu beğendi.
  12. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Tesiste oluşan atıklar ve kodları:

08 03 17 Toner kutuları ve kartuşlar
    20 01 21 Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar
    16 06 01 Kurşunlu piller
    15 01 01 Kağıt ve karton ambalaj
    15 01 02 Plastik ambalaj
    15 01 10 Tehlikeli maddelerin kalıntılarını içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalajlar
    15 02 02 Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler
    16 01 07 Yağ Filtreleri
    16 01 03 Ömrünü tamamlamış lastikler
    13 02 08 Diğer motor, şanzıman ve yağlama yağları

Biz GFB alırken bunları kullanmıştık.

Eda Taşpınar bunu beğendi.
  13. ayşeasya

ayşeasya CMNet Üyesi

acil...mrb arkadaşlar asfalt tesisi için aylık değerlendirme raporu ve yıllık iç tetkik raporu örneği paylaşabilecek
    olan varmı?

14. Atıksu durumu nasıl oluyor arkadaşlar bu tesislerde skky tablosu nedir.

15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Asfalt Plent'ten çıkan diğer atık kimse bahsetmedi sanırım ama asfalt atığı diye adlandırdığım tahliye borularından çıkan atık. bu konuda görüşünüz nedir. tehlikeli mi tehlikesiz mi asfalt atığı nasıl bertaraf edilir. örnek foto koyuyorum. Cevabınızı bekliyorum.

IMG_6895.JPG

Melih Coşar bunu beğendi.
  16. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

3bru Hanım, atığınız tehlikeli atık ve sanıyorum ki atık yönetimi yönetmeliği ek-4 05 kodu ile başlayan atıklardan 05 01 08 Diğer Ziftler veya 05 01 05 Petrol Döküntüleri'ne tabi olabilir. Her iki atığın da karşısında A işareti mevcut yani kesin tehlikeli atık. Bunu da lisanslı bertaraf tesisleri alacaktır.

Ancak sormak istediğim başka bir husus var: Tahliye borularından çıkan bu asfaltı yeniden kullanabilmeniz mümkün müdür?

Tunç Bozkurt bunu beğendi.
  17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Malesef mümkün değil :( birikme esnasında toz ile karışıyor ayrıca asfalt hemen donuyor ve uzun sürede bu atık birikiyor. Benzer tesislerde bu çıkan atığı yollarda yama olarak kullanan mevcutmuş fakat belediye bünyesinde ki tesisim bu konuda benzer uygulama yapamıyor.

18. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Merhaba,
    Yakma bertaraf yöntemi olabilir bu atıkta

19. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

@Hüseyin Hanlı yakma bertaraf yöntemini nerede yapacaksınız? Tesis içi mi tesis dışı mı?

20. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Tesis dışında melih bey

Melih Coşar bunu beğendi.
Asfalt plenti döküman iş akış şeması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Konya k.- e., m. plent ve asfalt plenti ve çanakkale altın ptd

1. Konya kırma- eleme, mekanik plent ve asfalt plenti tesisi çevresel etki değerlendirme raporu 2. Çanakkale altın ocağı proje tanıtım dosyası http://rapidshare.com/files/444527911/canavsar_ced_ve_ptd.rar
  2. Asfalt Plent Tesisleri

Arkadaslar asfalt plent tesislerinde emisyon için hangfi parametreleri ölçtür meliyim?
  3. Kırma elemetesisi ve asfalt plent tesisi proses akım şeması

Merhaba arkadaşlar, Kırma eleme tesisi ve asfatl plent tesisi ile ilgili izin alanınız var mı bana proses akım şeması lazım. Yardımcı olabilecek varsa sevinrim. İyi çalışmalar.
  4. Hastane iş akış şeması örneği

Ekte hastane için, atıkları baz alarak hazırladığım iş akış şemasını görebilirsiniz, bu akışa göre de proses özeti çıkarılabilir. Eklemeleri, geliştirmeleri olan arkadaşlar kendi yaptıklarını da bu başlık altında paylaşırsa sevinirim.
  5. Iş akış şeması proses özeti (atık yönetim planı için)

Merhabalar Atık yönetim planı için kumlama boyama montaj cnc tezgah işlemlerini içeren iş akım şeması ve proses özeti örneği elinde mevcut olan paylaşabilirmi?