Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt Üretim Tesisi Emisyon ve İmisyon Ölçümü Hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

1. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığımız asfalt plent tesisi için emisyon ölçümleri yaptıracağız.
    Ölçüm yapılacak parametreler arasında;
    SO2 TAYİNİ
    NO,NO2,NOX TAYİNİ
    CO,O2,CO2 TAYİNİ
    HIZ VE DEBİ TAYİNİ
    İZOKİNETİK NUMUNE ALMA VE PARTİKÜL MADDE TAYİNİ
    NEM TAYİNİ
    iSLİLİK (SIVI YAKITLI SICAK SU KAZANI İÇİN)
    UÇUCU ORGANİK BİLEŞİK (VOC) bulunmakta olup bunun dışında stok alanları için Çökebilen toz vb. ölçümü yapılması gerekmektedir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

2. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

evet gerekir, çöken toz ve pm10 ölçümleri.

Asfalt Üretim Tesisi Emisyon ve İmisyon Ölçümü Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Endüstriyel Kirlenme " Asfalt Üretim Tesisleri VE Taş Ocakları "

Endüstriyel Kirlenme " Asfalt Üretim Tesisleri VE Taş Ocakları " hakkında makalelere ihticayım var ağırlıklı türkçe , mümkünse ingilizce olmak üzere , yardımcı olursanız sevinirim ...
  2. Emisyon ölçümü

arkadaşlar süt fabrikasında emisyon ölçümü yapılacak. 2 adet yakma kazanı bacası 1 adet havalandırma bacası bulunmaktadır. havalandırma bacasından herhangi bir parametre (Toz vb) ölçümü yapılırmı.
  3. emisyon ölçümü

merhabalar; emisyon ölçümlerinin tekrarlanma periyodu var mıdır,her yıl mı yapılmalı.
  4. Imisyon ölçümü

Perşembe günü bakanlıkta toplanan il çevre müdürlüklerinin aldığı karara bağlı olarak çöken toz ölçümünde kullanılan aparat sayıı 2 iken 4 aparata çıkarıldı.yakın zamanda ölçüm yapan referans laboratuarlarına bilgi verielcektir.
  5. Imisyon ölçümü

Kış aylarında imisyon ölçümü yapılır mı? Bunnla ilgili döküman ve belge olanlar yardımcı olablir mi?