• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atamalar..

ilhan_aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar.. nezmandır bu sitedeki konuları takip edyodum ama şuana kadar üye olmayı düşünmedimm.. bu paylasımlarda söz sahibii olabilmek adına aranıza katılmak istedim.. ben çevre mühendisiym ve kpss ye girdim aranızda kpss ye giren varmı? ya da atamalar konusunda bi bilgisi olan ??

Arkadaşlar burası yeri olmayabilir ama bugün resmi gazetede yayımlanan Kalkınma Bakanlığının ilanını paylaşmak istiyorum.1 adet Çevre Mühendisi istihdam edilecekmiş.İlanın bir kısmı aşağıda yer almaktadır.Ulaşmak isteyen arkadaşlar
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden ulaşabilirler.Bilgilerinize.

Kalkınma Bakanlığından:
KALKINMA BAKANLIĞINA SINAVLA PLANLAMA UZMAN YARDIMCISI ALINACAKTIR
1) Kalkınma Bakanlığında istihdam edilecek Planlama Uzman Yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacaktır.
Genel İdare Hizmetleri sınıfının 7, 8, 9 uncu derecelerine atanacak toplam 80 adet kadro için alınacak Planlama Uzman Yardımcılarının bölüm ve kontenjanları aşağıda belirtilmiştir.

Bölüm Adet

1 İKTİSAT 22

2 İŞLETME 14

3 MALİYE 4

4 ULUSLARARASI İLİŞKİLER 5

5 HUKUK 5

6 SOSYOLOJİ 2

7 İSTATİSTİK 4

8 MATEMATİK 3

9 ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA 2

10 ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ 1

11 İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4

12 ELEKTRİK-ELEKTRONİK-HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ 2

13 ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 8

14 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ 1

15 GIDA MÜHENDİSLİĞİ 2

16 KİMYA MÜHENDİSLİĞİ 1

TOPLAM 80

2) Sınava Katılma Şartları:
Planlama Uzman Yardımcılığı Sınavına katılabilmek için adayların;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını haiz olması,
b) En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Bakanlıkça belirlenen ve sınav duyurusunda ilan edilen bölümlerinden mezun olmak,
c) Giriş sınavının yapılacağı tarihte otuzbeş yaşını doldurmamış olmak (14.10.1977 ve daha sonra doğmuş olmak),
ç) 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) yabancı dil testinden (İngilizce, Almanca, Fransızca) en az 30 soruya doğru cevap vermiş olmaları veya sınav tarihinden önceki beş yıl içerisinde yapılmış KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almış olmaları,
gerekmektedir.
3) Adaylardan:
9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, KPSSP4 puan türünden;

İKTİSAT alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 440 aday
İŞLETME alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 280 aday
MALİYE alanı için 75 ve üzeri puan alan ilk 80 aday
ULUSLARARASI İLİŞKİLER alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 100 aday
HUKUK alanı için 75 ve üzeri puan alan ilk 100 aday
SOSYOLOJİ alanı için 75 ve üzeri puan alan ilk 40 aday
İSTATİSTİK alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 80 aday
MATEMATİK alanı için 85 ve üzeri puan alan ilk 60 aday
ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA alanı için 75 ve üzeri puan alan ilk 40 aday
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 20 aday
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 80 aday
ELEKTRİK-ELEKTRONİK-HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ alanı için 85 ve üzeri puan alan ilk
40
aday
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ alanı için 80 ve üzeri puan alan ilk 160 aday
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ alanı için 85 ve üzeri puan alan ilk 20 aday
GIDA MÜHENDİSLİĞİ alanı için 85 ve üzeri puan alan ilk 40 aday
KİMYA MÜHENDİSLİĞİ alanı için 85 ve üzeri puan alan ilk 20 aday

yapılacak olan yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Ancak son sıradaki adayla, aynı puanı almış adaylar da yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır.

benim sıralama 226 :) sizi çokda engellediğimi düşünmüyorum:)

başvurumu yapıcam ancak içimde hep bi şüphe başvurup hadi kazanırsam sonrada kendi bakanlıgımda iş imkanım olup kaçırırsam diye niyeyse böyle bir süşünce var bende :)

acaba bi bakanlıktan öbürüne geçiş vardır mı ki?

benim sıralamamda 293 engelsiniz :)
kazanırsanız neden bizim bakanlığa geçmeyi düşünüyorsunuz ki?
Bizim bakanlığın sadece uzman yardımcılığı kadrosuna geçebilirsiniz. Mühendis kadrosuna atanamazsınız diye biliyorm.