Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atık ambalaj beyanı ile ilgili duyuru‏

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin 9, 10 ve 11 inci maddeleri kapsamında; Ambalaj Üreticileri, Tedarikçiler ve Piyasaya Sürenlerin 2011 yılında ürettikleri, tedarik ettikleri ve piyasaya sürdükleri ambalajlara ilişkin 2012 yılı Ek-4, Ek-5 ve Ek-6 bildirimlerini 2012 yılı Şubat Ayı sonuna kadar göndermeleri zorunludur.

26.10.2010 tarihli duyuru ile Şubat ayı sonunda söz konusu programın bildirimlere kapatılacağı duyurulmuştur. Ancak Çevre ve Orman Bakanlığı’nın kapatılıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığının oluşturulması ile destek hizmetlerinde aksamalar olmuş ve bildirimlerin gerçekleştirilmesinde yoğun bir şekilde sorunlar Bakanlığımıza iletilmiştir. Bu nedenle “Atık Ambalaj Programı” bildirimlere 30 MART 2012 mesai bitimine kadar açık olacaktır.

bakanlıktan dün akşamüstü yapılan açıklama.

atık ambalaj beyanı ile ilgili duyuru‏ konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz atık beyanı ile ilgili yardım

Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacaktı, bizler geçen yıla ait tehlikesiz atık beyan formunu bu sene sonuna kadar İl Çevreye vereceğiz sanırım(yanlışım varsa beni düzeltin), bu formla beraber ek olarak vermemiz gerek bir evrak var mı arkadaşlar, herkese kolay gelsin iyi çalışmalar
  2. Atık ambalaj beyanı

ek5D PİYASAYA SÜRÜLEN AMBALAJLARIN TEMİN EDİLDİĞİ YERLERE AİT BİLGİLER kısmında yurt dışından almış olduğumuz ambalaj miktarını nasıl beyan edecegiz. bu kısımdan yurtdışından alınan firma bilgileri bulunmuyor. yardımcı olursanız sevinirim
  3. Ibc-atık ambalaj beyanı ?

merhaba arkadaşlar, kontamine ıbc ler atık ambalaj beyan sisteminde hangi kategoride değerlendirilir. plastik, metal ve haşap .. bu üçlü kontamine değerlendirilir mi sizce ..
  4. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...
  5. 23 şubat 2014 sınavı ile ilgili duyuru

23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girecekler için belge sınıfı sorgulama rehberine ekten ulaşabilirsiniz.