Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir;

BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ;
    http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve yalnızca "Atık Ambalaj Sistemi " için kullanıcı adı ve şifre alarak bu uygulama girişini yapabilirsiniz. Çevre Bilgi Sisteminde kullanıcı adı olsa da Atık Ambalaj Sistemi için ayrı şifre alınmalıdır.

FİRMA İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ:
    Atık Ambalaj sistemi kayıtlı kullanıcınız bulunmuyorsa, çevre il müdürlüğüne doğrudan müracaat ederek kullanıcı kodu ve şifresi alabilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

alix bunu beğendi.
  2. mohammed

mohammed CMNet Üyesi

sedat bey
    Bergama belediyesi için kod ve şifre almak için aşağıdaki işlermleri yaptım

kayıt başlangıca tıkladım
    belediye sadece atık ambalaj ve belediye atıkları uugalamalaı için) işratladım
    belediye listesinden belediye bergama yazdım belediye ismi çıktı ve kaydı seçmek için tıkladım kayıt formu çıktı oradan ileri botunun bastım uygulamalar çıkıyor kayıt et ediyorum. Yazı çıkıyor diyorki tesis uygulama kayıt hatası

3. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

0312.474.03.17 nolu telefondan bizimle irtibata geçin sorununuza birlikte bakalım.

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

atık ambalaj sisteminde veri girmeye çalışıyorum ama 2 haftadır 'sistem yükleniyor lütfen bekleyeniz...' diyor. Benden başka bu problemle karşılaşan var mı ve bu problemi nasıl aşıcaz?

5. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Kullanıcı adınızı ve hangı ay ya da yıl ıcın verı gırmeye calıstıgınızı soyleyebılır mısınız?
    Sorun programın genelınde olmayabılır.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

kullanıcı adım: 563 2012 yılının hiç bir ayı için giriş yapamıyorum :(

7. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Kaydederken mı sureklı 'sistem yükleniyor lütfen bekleyeniz...' diyor

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ay seçimi yapıyorum, sayfa donuk halde çıkıyor ve 'yükleniyor lütfen bekleyiniz' diyor.

9. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

atık ambalaj sisteminde 7B girişlerinde ay seçimi yapıp tıkladığımda
    Unable to cast object of type 'AtikAmbalajCOM.TypeDS.DSAktarmaMerkezi' to type 'AtikAmbalajCOM.TypeDS.DSGetirmeMerkezi'. hata sayfası uyarısını veriyor

yardımcı olabilir misiniz?

10. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Yaklasık 1 saat sonra tekrar dener mısınız?

11. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

tabiki. teşekkür ederim

12. ftcan

ftcan CMNet Üyesi

Serdar Bey daha önceden alınmış olan kullanıcı adı şifre bilgilerini edinmek istiyorum. GFB alınması için ayrı olarak mı başvurulması gerekiyor.

13. rudvan

rudvan CMNet Üyesi

Ambalaj Üreticisi bir firmanın çevre danışmanıyız. Ürettiğimiz ambalajları Piyasaya Süren Firmaya gönderirken biz de başka bir ambalaj kullanıyoruz sonuçta. Bu durumda hem Ambalaj Üreticisi hem de Piyasaya süren olup iki tane mi kod-şifre almamız gerekecek ?

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hayır. Siz hem piyasaya süren hem de ambalaj üreticisi konumunda olursanız; tek kod- şifre başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru esnasında dilekçenize hem PS hemde AÜ olduğunuzu belirtmelisiniz. Sisteme giriş yaptığınızda bildirim doldur sekmesinin altında hem PS hemde AÜ olarak iki ayrı sekme görebilirsiniz.

15. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Fırma turunuzu AÜPS olarak degıstırtın.
    2 sıfreyle ugrasmayın

16. rudvan

rudvan CMNet Üyesi

teşekkürler , Zeynep hanım Alper bey .

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Rica ederiz :)

18. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım çamaşırhane, yıkadığı ürünleri ambalajlayarak müşteriye teslim ediyor. bu durumda ambalaj atığı piyasaya süren konumunda oluyor. ambalaj atığı piyasaya süren kullanıcı kodu ve şifre için il müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunduk lakin bir cevap gelmedi. şimdi il müdürlüğünün web sitesinde ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI adlı bir dosya buldum orada Ambalaj üretici ve /veya piyasaya süren firma kodu ve şifre verilmesi adıyla istenen evraklar
    1. Dilekçe,
    2. Kapasite raporu,
    3. Fatura Bilgi Formu,
    4. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Banka Hesap Numarasına Piyasaya süren kod şifre bedeli yatırıldığına dair dekont / alındı belgesi örneği,
    5. İşletmenin faaliyete geçtiği tarihi belirtir resmi belge
    acaba başvuruyu bu şekilde mi yapmamız gerekiyor

19. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

B-2) BİR ÖNCEKİ YIL PİYASAYA SÜRÜLEN VE GERİ KAZANIM/BERTARAFI BU YÖNETMELİK KAPSAMI DIŞINDA YAPILACAK AMBALAJLARIN TOPLAM MİKTARI (KG)

EK5 DE BULUNAN BU FORMUN İÇERİĞİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. TAM OLARAK BİLDİRİLMESİ İSTENEN NEDİR ACABA?

20. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

içine boya koyup satan bir firmayı düşününü. bu boya tenekeleri ambalaj atığı olarak değil tehlikeli atık olarak ( 150110 ) bertaraf edilecek bunun gibi

Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık ambalaj sistemi çevre müh. değişikliği

Çevre Mühendisi olarak işe başladığım TAT firmasının Atık Ambalaj Sistemine giriş yaptığımda eski Çevre mühendisinin yerine kendimi nasıl atayabilrim.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  2. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  3. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?
  5. Çevre bilgi sistemi

Merhaba arkadaşlar. Yeni başladığım işyerinde çevre bilgi sistemine kayıt iki kere yapılmış(yeni farkına vardım). Atık beyanı ve atıksu arıtma tesisleri bilgi sisteminin açılması için kullanım başvuru formu il çevre ve şehirciliğe iletilmiş. Beyan sistemi açılacak diye beklerken mart ayındaki bildirim süresi geçmiş. Fakat kullanıcı adı ve şifresini daha sonradan bulduğum önceden açılan...