• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi revizyonu hk.

A. Kapdı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atık Avcıları Geri Dönüşüm
Merhabalar Arkadaşlar,

Atık Ambalaj Sistemi nihayet revize ediliyor.

Bilgilerinize.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Değerli Meslektaşlarım Merhabalar,

Sistemde şuan ciddi anlamda eksiklikler var ve sistem birbiri ile zincir bağlantılı olduğu için bu eksikliklerin bir tanesi tümünü doğrudan etkiliyor.
Biz TAT'lar için en büyük eksik. Örneğin; faturaları 7C bildirimine girmek istiyoruz, ilgili faturayı tarattık ve gönderdiğimiz lisanslı gdt'yi seçtik bütün verileri eksiksiz girdik ve kaydet dedik, şu uyarı ile karşılaşıyoruz => Bu tesisin bu ambalaj atığını alma yetkisi yok.
Yani demek istiyor ki lisanslı gdt'nin alabileceği atık kodları henüz girilmedi ilgililer tarafından.
Bu yaşanılan sorunların en basiti ama önemlisi.

Ayrıca 8 tane belediye ile sözleşmem var ve 8 belediyede de çevre mühendisi yok :) beterin beteri var, pek yakınmayın derim :)

merhaba arkadaşlar sisteme giriş yaptığımda sağ tarafta anlaşmalı belediyeler kısmı boş görünüyor sizde de aynı durum var mı veya çözümü nedir ?

normal fabrikalarla ilgili sistem nasıl yürüyecek peki ambalaj sistemine birde her sene sonu bildirim yapıyoruz. bu konu hakkında bilginiz var mı?

Arkadaşlar bildirim yapacağım ama ne kaynakta ayrı toplama nede belediye görünüyor.Acaba ne yapmam lazım bilgisi olan var mı?

belediye ile aramızda yapılan sözleşmenin sisteme yüklenmesi mi gerekiyor arkadaşlar belediye personeli tarafından ?

@Seval Çevre

çevre koruma kontrol birimi olması lazım anlaşmalı olduğunuz belediyede oradaki mühendis yapıcak sanırım bu işlemi

Arkadaşlar,

Belediye'nin planını ve sözleşmelerini sisteme girmesi gerekiyor. Sisteme girilen plan ve sözleşme yine sistem üzerinden taraflara onaya sunulacak. Herkes onayladıktan sonra belirlenen mahallelerde belirlenen toplama ayırma tesisleri bildirimlerini kaynakta ayrı toplama şeklinde yapabilir.

Evet olması gereken o ama ilçe belediyesinde mühendis olmadığı için benden yapmamı bekliyorlar bende nereye ne yükleyeceğim bilmiyorum.

eğitimde kullanım yardımcı bir kılavuz hazırladıklarından bahsediyorlardı. site açıldığında kılavuzun da yayınlanacağını söylüyorlardı.
@Seval Çevre

Ben hiçbir şey göremedim il çevreyle konuştum belediye için hazırladıklarını onlara gönderdiklerini söyledi.Ama ne acıdır ki oda bana büyük olasılıkla sen yapacaksın dedi.

arkadaşlar yeni sistemde bildirimleri hangi bölümden yapıyoruz 4 adet seçenek var bildirim yöntemi başlığı altında;

Ek-7 TAT Bildirimleri

Ek-7B Doğrulama İşlemleri

Ek-7C Doğrulama İşlemleri

Ek-7 TAT Bildirim Formu Doldur

henüz ne sistem açıldı ne kılavuz yayınlandı. sakin olun arkadaşlar :)

Firma taşınacağı için stres başladı bildirimler ve belgelendirme işini halletmem lazım.Sonra bir sürü iş var gfb başvurusu filan pek birşey bilmiyorum.

Arkadaşlar,

Anlaşmalı olduğumuz belediye kendi sistemlerinden yönetim planını ve sözleşmeyi sisteme girdiler. Şuan benim sistemimde anlaşmalı belediye gözüküyor fakat kaynakta ayrı toplama seçeneği hala yok.

@Hüseyin Hanlı

Belediye sisteme girmiş olabilir fakat plan onaylanmamıştır. Yönetim planı kontrol bölümünden ancak belediye personeli kontrol edebilir onaylandığını ve size bildirir.