Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık ambalaj sistemi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Mustafa Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
    http://www.atikambalaj.cevreorman.gov.tr den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
    TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

MuratUçar38 bunu beğendi.
  2. Neslihan Öztürk

Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

Evet Mustafa Bey ,bende aynı sorunu yaşıyorum. Sistemden kaynaklanıyor heralde bakanlıktanda bi cevap alamadım malesef.

3. Mustafa Demir

teşekkür ederim neslihan hanım. bekliycez demekki

4. Rabia Ülkühan Köse

Rabia Ülkühan Köse CMNet Üyesi

Merhaba,
    Benim çalıştığım firma için ek 7-B doldurmak istediğim zaman eksik verileriniz var diyerek o sayfaya girmeme izin vermiyo sistem...
    Eksik veriler de 2009 yılındaki TAT presleme ve ayırma kapasiteleri... O tarihlerde ben çalışmıyordum tesiste ve elimde o yıla dair hiç bir veri yok neye göre belirteceğim miktarları bilginiz var mı ??

5. Sema Erata

Sema Erata CMNet Üyesi

temin yöntemi kısmındada değişiklikler yapılmış, lisanslı bir firmadan aldığımız atıklar için mücavir alan sınırdışı kısmını mı seçiyoruz.bilgisi olan varmı acaba.

6. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba

bu hafta perşembe günü piyasaya süren beyanında bulunmak istiyorum ama kafam çok karıstı bizim firma ilk kez bildirimde bulunacak 2011 yılını hazırladımm fakat 2007 den önce bilgi yok 2007-2010 yıllarındaki miktarlarda yarım yamalak :(

Yönetmelikte B-2 kısmı var benn orayı mı doldurucam ilk kez bildiirmde bulunucam nasıl yapacagımı bilemıyorum :(

Satış ambalajı, ikincil ambalaj ve nakliye ambalajı bunlar ne oluyor? Nakliye ambalajı tahta palet sanıırım onu ahşam bolümüne yazıcam dgrumudur?

yardımcı olursanız sevinirimm

7. Neslihan Öztürk

mrb Ülkühan hnm,tesisin kapasite raporunda ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz ve sistemden kapasite bilgileri kısmından güncelleme yapabilirsiniz.

8. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Satış ambalajı:tüketiciye ürünün satıldığı ambalaj.Örneğin sigara paketi,bisküvi paketi,kola kutusu,su şişesi vb.
    İkincil ambalaj:yönetmelikte tanımına bakabilirsiniz.Örneğin Sigara paketlerinin konulduğu koli,bisküvi paketlerinin konulduğu kutu,kola ve su şişelerinin bir arada tutulduğu (6 lı,12 li,24 lü) paketler ya da kasalar.
    Nakliye ambalajı:ilk akla gelen paletler evet.

B-1 doldurulacak.B-2 tehlikeli atık,tıbbı atık yönetmeliği vb. kapsamına giren ambalajlar için.

bunlara ek olarak EK 5-d yi ambalaj atıklarını nerelerden temin ettiğinizi girmeniz gerekmekte..

9. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

aynı sorun bendede var:S

10. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

11. Rabia Ülkühan Köse

Neslihan Hanım merhaba,
    Kapasite raporunu inceledim tek bi miktar yazıyo orda o da ambalaj atıklarının toplanması, kırılması ve balyalanması...
    Ama benim presleme ve ayırma kapasite miktarlarını güncellemem gerekiyo, toplanması kırılması ve balyalanması kısmında yazan rakamı girsem sorun olur mu ?

12. Neslihan Öztürk

Ülkühan Hnm sorun olacağını sanmıyorum kapasite raporunda yazan miktar neyse onu yazın zaten bir değişiklik olacağı zamanda güncelleme yapabiliyosunuz.

13. Rabia Ülkühan Köse

Çok teşekkür ederim Neslihan Hanım :)

14. Neslihan Öztürk

15. Neslihan Öztürk

Ek7 B'yi doldururken karşılaştığımız sorun sistem hatası olmayabilirmiş arkadaşlar il çevreyle görüştüm ÇBS'ne yapılan kayıtlarda eksiklikler olduğundan dolayı bildirim yapılırken sorunlar oluyormuş,bağlı olduğunuz il çevreyle iletişime geçmeniz iyi olabilir.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  16. Mustafa Demir

iyi de herşey çalışıyor belediyenin ismi çıkmıyor bu sorun firmadan nasıl kaynaklanabilir ki ?

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ocak ayı mal giriş bildirimi yapmak istiyorum ama temin edilen yer sekmesindeki başlıklardan hangisini seçmem gerektiğini bilemedim. eskiden özel sektörden alınan malı girmek istediğimizde "diğer" başlığı adı altında giriyorduk ama şimdi o başlığı kaldırmışlar ve

kaynağında ayrı toplama
    sanayi
    havaalanı
    getirme merkezi
    ithalat
    mücavir alan sınırdışı

vs başlıkları var. dediğim gibi özel sektörden alınan mallarının bildirimini hangi başlık altından yapmam gerekiyor.bilgisi olan aydınlatsın lütfen.acillll

18. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

özel sektör derken sokak toplayıcılarınımı kastediyorsunuz ???

19. Neslihan Öztürk

Mustafa Bey, belediye isminin çıkmaması firmadan değilde belediyelerin ÇBS'ne kayıtlarının olmamasından kaynaklanıyor olabilirmiş. il çevrelerde çok net bi bilgi veremiyor öyle tahmin ediyor,bakanlığada ulaşılamıyor malesef .ben belediye ile görüşüp kayıt olmalarını sağlayacağım daha sonrasında durumun düzelip düzelmediğini tekrar paylaşırım.

Metin İnsel bunu beğendi.
  20. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

özel sektörden alınan mal girişini sanayi olarak sokak toplayıcısından aldıklarınızıdamücavir alan sınır dışı olarak gireceğiz sanırım bilgisi olan varmı bu gider pusulalarını ne olarak girecez

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
Atık ambalaj sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Ambalaj Sistemi

arkadaşlar kolay gelsin, atık ambalaj sistemine girebileniniz varmı? sisteme giriş yapabiliyoruz fakat ek-8b girişlerini yapamıyoruz
  2. Atık ambalaj sistemi

Yeni mezun bir mühendis olarak soruyorum; işe başladığım firma enzim üretimi yapıyor dolayısıyla piyasaya sürdüğümüz ambalajlar tehlikeli atık sınıfına giriyor. Bu durumda atık ambalaj sistemine piyasaya süren olarak girş yapacak ama belgelendirme yapmayacak mıyım? Belgelendirme yükümlülüğünden muaf olduğumuzu nasıl belirteceğim?
  3. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  4. Atık ambalaj sistemi tatlar

Merhaba, TAT firması olarak atık ambalaj sisteminde 2013 yılı için Ek 7B bildirimi yaparken,lisanslı firmalardan gelen miktarların bildirimi için 'temin yöntemi' seçeneğinde hangi seçeneği işaretlemeliyim. Seçenekler arasında; Kaynakta Ayrı Toplama, İthalat , Sanayi, Getirme Merkezi, Havaalanı, Mücavir Alan Sınırdışı var.Yani 'Lisanslı Firma' seçeneği yok. Ya da lisanslı firmalardan...
  5. Ambalaj atık sistemi

bakanlığın ambalaj atıkları sistemine bugün giriş yapamıyorum. benden başka sorun yaşayan var mı?