• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

@dilekk
evet dilek hanım dediğiniz gibi özel sektörden alınan malları sanayi olarak gireceksiniz ama artık sanayi kuruluşunun sanayi sicil numarasınıda istiyor.gider pusulalarına gelince onu müdürlükte bilmiyor.

Gider pusulası 2011 aralık ayına kadar girişi varmış ama ocak ayı itibari ile sokak toplayıcıları yasak olduğu için girilmemesi gerekir ancak sokak toplayıcıları devam ettiği için ve alımlar halen sürdüğü için kayıt dışı mal girişi olacağından dolayı o konuda bir düzenleme yapılması gerekiyor cevabımı aldım bn müdürlükten ayrıca bulunduğun ilde ilk tat ve gdt ye sahip olan ilk firma olduğumdan müdürlüktekilerde bu konuda birşey bilmiyor anlayacağınız bu konuda bende zorlanıyorum.Görüştüğüm bir kaç firma girişleri yaptıklarını bir sıkıntı çıkmadığını söylediler ancak ben yinede temkinli davranarak bekliyorum.Ayrıca sokak toplayıcılarına kestiğiniz müstahsil makbuzlarıdır maliye açısından bakılırsa gider pusulası farklıdır.Kısacası kişinin vergisinide biz ödüyoruz.

@elifonal
merhaba elif hanım gider pusulası uygulamasının kalktığını nerden öğrendiğinizi sorabilirmiyim acaba?

Müdürlükte ambalaj sistemi ile ilgilenen kişiye sordum bana sokak toplayıcılarının yeni yönetmelikte yasak olduğunu bu nedenle olmaması gerktiğini söyledi ama sistem kabul ediyo bu nedenle kafam karıştı sizler nasıl yapıyorsunuz.

ben henüz giriş yapmadım ama temin yöntemi kaynakta ayrı toplama fatura kısmına gider pusulası tarihi ve nosu kimden alındığı kısmına isim yazarak yükleme yapabilen kişiler varmış buda bnm kafamı karıştırdı

@nuray
aynı şey değil ama ben aynıymış gibi muamele yapıp ona göre giriş yaptım.çünkü müdürlüğü arayıp sorduğumda onlardan da bi cevap alamadım

evet aynı değil sanırım çünki fabrikadan sanayi sicil numarasını istedim sora netten ticaret sicil numarasına göre firma arama yaptım ancak farklı bir firma çıktı napcazz böyle hiç bişey belli deil

evet aynen öyle olacak.ben öyle yaptım ama şöyle bi durum ortaya çıktı o zamanda: küçük ölçekli sanayi kuruluşlarının sanayi sicil numarası yok onun yerine ticaret sanayi odası sicil numarasını veriyorlar bende aynen onu yazıyorum yapacak bişey yok

"Sanayi" başlığı dışında diğer başlıklar eski sistemde olduğu gibi işliyor zaten. Ayrıca sistem yalan yanlış, sallama olan bütün bilgileri de kabul ediyor. Bakanlık sokak toplayıcılarından vb. işletmelerden mal alımını durdurmak için "diğer" başlığını kaldırıp kayıtlı firmalarla çalışılmasına teşvik ediyor. Bu nedenle "sanayi" başlığını eklemiş. Komik olan bunu yapan bakanlığın birimlerinde çalışan hiç kimse bilgi sahibi değil. İl çevreyi de bakanlığı da aradım. Bildirimler için bekleyin diyorlar. Beklemek istemeyenler verilerini sanayi yada mücavir alan sınır dışı olarak girin ama son bildirim işlemini yapmayın derim.

arkadaşlar halasorun devam ediyor ve fatura girişinde belgelendirmsi yapılan belediye diye bir kutucuk var o ne oluyor? çevre ve şehircilik bana net birşey demedi. onlarında bilgisi pek yok. bu kısmı dolduran var mı?

arkadaşlar ,ek7 b'yi doldururken kaynakta ayrı toplamayı seçip temin edildiği yerin ismini yazdığımızda bulunamıyordu ve giriş yapamıyorduk.bu sorun belediyelerin kendilerini ÇBS 'ne kayetmesiyle çözüldü.Sorun yaşayan arkadaşların dikkattine.