• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

@Neslihan Öztürk
neslihan hanım belediyedeki çevre mühendisleri nasıl kayıt yaptırıyor bu konuda bilgi verebilir misiniz nereye başvuracaklar ve neler yapacaklar?

@aysun88

Eğer elinizde geçen yıllara dair sistemde veri yok ise üretim değerlerinize göre ortalama çıkış hesaplayın.Yalnız bunu yaparken de temin ettiğiniz ambalaj firmalarını da bilmeniz gerekiyor.Yoksa sistem kabul etmez.Fakat bu bir günde yapabileceğiniz birşey değil.Başka türlü geçmiş verileri bulamadan beyanda bulunacaksınız.Aslında bu konuda değişikliğe gidilecekti fakat yapmadılar.Birçok sanayici bu tarz problemlerle karşı karşıya.Dediğim gibi ya ortalama değer yazacaksınız ve en azından yükümlülüğünüzü tam net rakamlar olmasa da yerine getirmiş olacaksınız ya da beyanda bulunmadan il çevre ile görüşün konuyu.Çünkü bu konuda biraz ılımlı bakabiliyorlar.

Kolay gelsin.

mrb Koray bey, belediyeler şu linke girip=
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

sol üst köşede bulunan kayıt başlangıca girip,belediye sekmesini seçicekler devam dediklerinde, çıkan ARA yazısına tıklayıp altta çıkan listeden belediyelerinin ismini bulucaklar isimlerinin bulunduğu satırın sonunda buluna kutucukta' kaydı seçmek için tıklayınız' yazıyor.tıkladıklarında karşılarına bir kayıt formu çıkıyor .belediye yetkilisinin adı ..vb yazıyor .gerekli bilgileri buradan dolduruyorlar ve kayıt tamamlanıyor bir gün sonrada atık ambalaj sisteminde sorun düzeliyor.

@Neslihan Öztürk

Bir problemim daha oluştu.. Belediye ile görüştüm kendilerine bir yazı geldikten sonra kayıt olabileceklerini söylediler. Ben ocak ayının fatura girişlerini yaptım atık ambalaj sistemine. Belediye adını girmeden. Belediye kayıt yaptırdıktan sonra tekrar giriş yapmam gerekiyor mu?

arkadaşlar piyasaya süren bildirimi yapıcam ek-5 ten bildirimimi yaptım çıktısını aldığımda imza kaşe için danışman firma olarak ben mi atıcam yoksa tesisime mi kaşe ve imza attıracağım çok acil yardımcı olabilirmisiniz..

Merve hanım belediye adını girmeden nasıl kaynakta ayrı toplamayı seçipte kayıt yaptınız anlayamadım?Belediyeye yazı gelmesi zaman alabilir .O yüzden ilgili il çevreye durumu anlatın bence il çevre bi yazı gönderir belediyeye durum çözülür.belediye adı olmadan giriş yaptığınızı söylüyorsunuz tekrar düzeltmek gerekirmi nası düzelir bilmiyorum.sistemden bildirimi gönderdiğinizde tekrar değişiklik olmuyor bildiğim kadarıyla.

@kaptan
o şöyle oluyormuş, faturayı fırmaya belgelendıryorsun ya o belgelendırdıgını beledıyeye onaylattıgınız zaman hangı beledıyeye onaylatmısanız onu yazıyormusunuz. çevre ve şehircilik müdürlüğüne sordum tam bılmedıklerını soyledıler. ben o sutunu bos olarak ısledım cunku ocak ayı belgelerımı belgelendırmedım daha.

@eskarem
ocak ayı belgelerını gırmeyın..suan muallakta olan seyler var sıkıntı cekersınız.2012 durumu kesınlesınce yapın tavsıyem

@mervedidemaksoy
Tavsiyeni dinleriz elbet ama durum ne oılacak ne zaman kesinlik kazanacak hiçbir açıklama herhangi bir gelişme yok bekliyoruz bakalım.