• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

ARKADAŞLAR BAKANLIĞI BİR DAHA ARADIM ŞUNU SORDUM DİYELİMKİ BİR FABRİKA VAR VE BİZ ORDAN DÜZENLİ OLARAK AMBALAJ ATIĞI ALIYORUZ BU DURUMDA AY SONUNDA TEK BİR AMBALAJ ATIĞI ALINDI MAKBUZU DÜZENLESEK VE SİSTEME TEK BİR GİRİŞ YAPSAK MÜMKÜNMÜ
DEDİM MÜMKÜN HERHANGİ BİR SAKINCA YOK DEDİLER. bELEDİYELER DIŞINDAKİ DİĞER TESİSLERDEN ALINAN AMBALAJ ATIKLARINI AY SONUNDA MAKBUZA YAZIP KAŞE İMZA YAPTIRTTIKMI İŞ TAMAMDIRİ. BU ARADA BNDE MAKBUZ VAR AMA BİR TÜRLÜ YÜKLEYEMEDİM SİSTEME

@cagriuldes

yani bir ambalaj atık alındı makbuzunda tüm girişleri tek bir tonajda yazmaya tamam mı dediler. Bu konuda kütle dengede böyle olduğunu biliyorum ama ambalaj sisteminde ayrı ayrı giriş yapılmalı diye biliyordum :(

@NurBanu
bedelsiz alımlarınızıda faturalandırmak zorundasınız. İrsaliyeyi sisteme yükleyemezsiniz. bedelsiz fatura kesemem diyen muhasebecilere ozaman fiyatı 0,001 gibi birşey girerek cari hesap açmasını isteyin.

bu konuda yine her il çevre olaya farklı yaklaşıyor sanırım.
fatura kesin, kestirin ve sisteme yükleyin dendi bize de yakın zamanda. Ankara için konuşuyorum.

Merhaba arkadaşlar haziran ayinda ambalaj atıkları toplama ayırma tesisi geçici faaliyet belgesini aldık online bildirimler kısmında kds de sıkıntı yok ama ambalaj bildirim sistemini nasil aktif edeceğim

merhaba sanayi den alınan faturaları ben sisteme işliyorum. işlenmedik bir şey ortaya çıkarsa hemen bilgi, belge saklamadan ceza gelebılıyor denetimler sonucunda. Faturada birim fiyatı veya bir yeri kapatmakta ne sağlıklı tartışılır. zaten siz istediğiniz kadar kapatsanız da bir bedel alarak ödediğiniz belli.

hurda faturalarını ambalaj bilgi sistemine işlemeyin. Ambalaj ibaresi yoksa sıkıntı oluyor.
örn: hurda ambalaj atığı işlenenilir,
hurda kağıt işlemeyin
ambalaj atığı kağıt işlenebilir.
Tüdam derneğinin düzenlediği eğitimde Bakanlık yetkilisi Hülya hanım bu şekilde bilgi verdi.