Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık beyan formu

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Her yıl gönderilen atık beyan formları yerini tehlikeli atık beyan sistemimi aldı?Sormak istediğim atık beyan formları işletmelerdeki genel itibariyle atıkları mı kapsıyor yoksa sadece tehlikeli atıklar içinmi?

2. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Merhaba;

Sistem tehlikeli atıkları kapsıyor.
    Öncelikle sisteme giriş için kullanıcı adınız ve şifreniz olmalı eğer yoksa il çevre ve orman müdürlükleri ile irtibata geçebilirsiniz.

3. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Yani biz artık atık beyan formu vermeyeceğiz,sadece TABS a girmek yetiyor.
    Teşekkür ediyorum.

4. contaminant

contaminant CMNet Üyesi

Atık beyan formu girişinde yaşanılan bir problemi paylaşmak istiyorum. tüm alanları doldurup onay işlemine geldiğimizde bakanlıktan emaile gelen onay kodunu yazıyoruz fakat onay kodunun yanlış olduğu uyarısını alıyoruz. ne yapabiliriz? bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

5. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

hayır bu pek doğru değil tehlıkelı atıklar ıcın onlıne beyan sıstemı var evet doğru ama tehlıkesız ve ınert atıklarınız ıcın de beyanda bulunmanız gerek. tehlıkesız atıklar ıcın sıstem yok o elden vereceksiniz beyanları

6. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

contaminant bakanlıkla iletişime geçmeniz gerekiyor

7. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Evet Gülfem Hanım,teşekkür ederim,bir şey daha sormak istiyorum;atık beyan formunda da atık yağ beyan formunda da bir madde var;yıl içinde kullanılan yağ miktarını mı istiyor yoksa atık yağ miktarınımı?
    Aslında formda atık miktarını soruyor,fakat bir madde daha var;kullandığımız miktarı da yazıcakmıyız atık miktarından başka?
    Bu arada atık beyan formunun formatı değişmiş.

8. EsraNurErmis

EsraNurErmis CMNet Üyesi

Merhaba,
    Mermer işletmeleri atık beyan formu kapsamına giriyor mu?
    ayrıca yine mermer işletmelerinde kapasite raporunda belirtilen üretim miktarının % kaçı atık oluşur?

9. Esra hanım mermer işletmelerinde eğer tehlikeli atık oluşuyor ise atık beyan formunu doldurmak zorundadır. Üretim miktarının % kaçı atık oluşur gibi bir durum yok gibi bence ( TEHLİKELİ ATIK İÇİN YALNIZ)

10. Hüseyin Özçelik

Hüseyin Özçelik CMNet Üyesi

yasmur hanım mermer üretim yapılırken ortalama % kaçı zayi olmaktadır ? atık beyan derken mermer pasa mıktarının yazılıp oluşturulduğu bı tablo var mı?

Atık beyan formu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık beyan

Tehlikeli atık beyanını neden yapamıyoruz sistemde sıkıntı yaşayan arkadaslar var mı yoksa ocaktan itibaren mi yapılıyor
  2. Atık beyan formu

çevre bilgi sistemi üzerinden atık beyan formları hangi tür tesisler için geçerlidir? tüm tesisler için atık beyan formu doldurulmalı mıdır?
  3. Atık beyan formu

herkese merhaba ,atık beyanlarıyla ilgili birkaç sorum olacaktı, daha önce hiç beyan girmedim o nedenle sizin tecrübelerinize başvurmak istedim. Danışmanı olduğum firmanı birisinde daha önceki danışmanı 2011 yılı atık beyanında atıkları tesis içinde göstermiş. Daha sonrasında bu atıklar verilmemiş herhangi bir belge olmadığı için bende 2012 için tesiste stoklanıyor şeklinde gösterdim ve...
  4. Atık beyan kodu

Değerli arkadaşlar maden suyu sevkiyatı yapan firmaların atık beyan kodu alma yükümlülüğü var mı hangi yönetmelik bu konuya bir atıfta bulunmuş olabilir.
  5. Atık beyan sistemi

Arkadaşlar Merhaba, Atık beyan sistemi hakkında bilgisi olan var mı 2013 atık beyan bildirimlerinizi yapmaya başladınız mı? Bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.