• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık beyan sistemi

tugce baris

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,

Atık beyan sistemi hakkında bilgisi olan var mı 2013 atık beyan bildirimlerinizi yapmaya başladınız mı? Bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.

15 02

Emiciler, Filtre Malzemeleri, Temizleme Bezleri ve Koruyucu Giysiler

15 02 02*

Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler

M

15 02 03

15 02 02 dışındaki emiciler, filtre malzemeleri, temizleme bezleri, koruyucu giysiler

08 03

Baskı Mürekkeplerinin İmalat, Formülasyon, Tedarik ve Kullanımından (İFTK) Kaynaklanan Atıklar

08 03 07

Mürekkep içeren sulu çamurlar

08 03 08

Mürekkep içeren sulu sıvı atıklar

08 03 12*

Tehlikeli maddeler içeren mürekkep atıkları

M

08 03 13

08 03 12 dışındaki mürekkep atıkları

08 03 14*

Tehlikeli maddeler içeren mürekkep çamurları

M

08 03 15

08 05 14 dışındaki mürekkep çamurları

08 03 16*

Atık aşındırma solüsyonları

A

08 03 17*

Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri

M

08 03 18

08 03 18 dışındaki atık baskı tonerleri

08 03 19*

Dağıtıcı yağ

A

08 03 99

Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar

tonerleri geri kazanan nadir firmalar var bertaraf için ise izaydaş alıyor. yağlı bezleri tehlikeli atık geri kazanım yapan veya ara depolama lisansı olan yerer alır. bertaraf için izaydaş yine bunları da alır,,

yağlı bezler için (15-02-02) de baskı tonerlerini de (08-03-17 ) gene istaça verdirdik baska başa sözleşmeler olmasın tek elden olsun diye isteyen firmalarda olacaktır. en temizi diye düşündük ve hepsini toptan verdik gitti :))

Atık toner ve kartuşları bende AnelDoğa Entegre Geri Dönüşüm'e gönderdim tavsiye ederim:harika:Ayrıca bulunmuş olduğunuz ili bilmiyorum ama yağlı bezleriniz için Ankara'dan Çözüm End. Atık Geri Kazanım tesisine de verebilirsiniz.

herkese kolay gelsin bu tehlikesiz atıklar ve ambalaj atıklarını geri kazanıma gönderip çıkan hammadde iktarını faturaya yansıtırken granur olarak yazdıktan sonra bunu beyan yaparken örneğin 100 ton atık geldi hem ambalaj hem tehlikesiz bunu kendi bünyemızde geri kazanım yaparken 40 ton ambalaj atıgı 50 ton tehlikesiz atık geri kazandııldı ve 90 ton granur çıktı. bunu beyan yaparken ambalaj atık sistemıne 100 ton alındı 90 ton cıkıs yapıldı olarakbeyan yapılmaması lazım dogrumu ? gerekli bellı bir yüzde alınarak yapılması lazım.

herkese çok teşekkür ederim, bir sorum daha olacak şimdi bizim fabrikanın kapasite raporunda adet bazından ve kg bazından kapasite hesabı yapılmış ve aynı nace kodunu iki kez sisteme giriş yapamıyorsunuz bu sebeple açıklamalar ksmına adet/yıl olanları yazsam sıkıntı olur mu?

şimdi çalışmış olduğum firmada bir atık 2013 yılı içerisinde eksik gönderilmiş ben firmaya 2014 yılında başladım ve bu miktarı geldiğim gibi atık bertaraf firmasına gönderdim ama şimdi o miktarı stok mu göstersem yani sonuçta çıkışı 2014 yılı oldu????