Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık beyan sistemi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında tugce baris tarafından paylaşıldı.

1. tugce baris

tugce baris CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Atık beyan sistemi hakkında bilgisi olan var mı 2013 atık beyan bildirimlerinizi yapmaya başladınız mı? Bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

sorun nedir tam açıklarsan elımden geldıgınce yardım ederim:D

tugce baris bunu beğendi.
  3. Mustafa Polatlı

Mustafa Polatlı CMNet Üyesi

Buyrun isterseniz buradan da bakabilirsiniz belki yardımı dokunur.

Ekli Dosyalar:

4. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

evet şuanda yapılan bildirimler 2013 yılının bildirimleri

5. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

yağlı bezlerin ve toner- kartuşların kodları nelerdir acaba ?

6. Olgaç Sürmelihindi

15 02

Emiciler, Filtre Malzemeleri, Temizleme Bezleri ve Koruyucu Giysiler

15 02 02*

Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler

M

15 02 03

15 02 02 dışındaki emiciler, filtre malzemeleri, temizleme bezleri, koruyucu giysiler

7. Olgaç Sürmelihindi

08 03

Baskı Mürekkeplerinin İmalat, Formülasyon, Tedarik ve Kullanımından (İFTK) Kaynaklanan Atıklar

08 03 07

Mürekkep içeren sulu çamurlar

08 03 08

Mürekkep içeren sulu sıvı atıklar

08 03 12*

Tehlikeli maddeler içeren mürekkep atıkları

M

08 03 13

08 03 12 dışındaki mürekkep atıkları

08 03 14*

Tehlikeli maddeler içeren mürekkep çamurları

M

08 03 15

08 05 14 dışındaki mürekkep çamurları

08 03 16*

Atık aşındırma solüsyonları

A

08 03 17*

Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri

M

08 03 18

08 03 18 dışındaki atık baskı tonerleri

08 03 19*

Dağıtıcı yağ

A

08 03 99

Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar

8. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

2013 yılına istinaden yapılacak tehlikeli atık bildirimleri için beyan sistemi açık olup beyan yapılabilmektedir.
    beyan yapmış olarak sıkıntı yoktur sistemde
    kolay gelsin

9. Abdulkerim Doğam

toner yağlı bez vs alan firmalar var mı acaba. özellikle de tonerleri ?

10. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

tonerleri geri kazanan nadir firmalar var bertaraf için ise izaydaş alıyor. yağlı bezleri tehlikeli atık geri kazanım yapan veya ara depolama lisansı olan yerer alır. bertaraf için izaydaş yine bunları da alır,,

11. Abdulkerim Doğam

istanbulda bildiğiniz firmalar var mı bunları alacak ?

12. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Sevim Kaya ve Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  13. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

yağlı bezler için (15-02-02) de baskı tonerlerini de (08-03-17 ) gene istaça verdirdik baska başa sözleşmeler olmasın tek elden olsun diye isteyen firmalarda olacaktır. en temizi diye düşündük ve hepsini toptan verdik gitti :))

14. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

AnelDoğa Entegre Geri Dönüşüm çalışanı olarak bahsettiğiniz atıkları bende alabilirim:)

15. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Atık toner ve kartuşları bende AnelDoğa Entegre Geri Dönüşüm'e gönderdim tavsiye ederim:harika:Ayrıca bulunmuş olduğunuz ili bilmiyorum ama yağlı bezleriniz için Ankara'dan Çözüm End. Atık Geri Kazanım tesisine de verebilirsiniz.

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  16. Olgaç Sürmelihindi

herkese kolay gelsin bu tehlikesiz atıklar ve ambalaj atıklarını geri kazanıma gönderip çıkan hammadde iktarını faturaya yansıtırken granur olarak yazdıktan sonra bunu beyan yaparken örneğin 100 ton atık geldi hem ambalaj hem tehlikesiz bunu kendi bünyemızde geri kazanım yaparken 40 ton ambalaj atıgı 50 ton tehlikesiz atık geri kazandııldı ve 90 ton granur çıktı. bunu beyan yaparken ambalaj atık sistemıne 100 ton alındı 90 ton cıkıs yapıldı olarakbeyan yapılmaması lazım dogrumu ? gerekli bellı bir yüzde alınarak yapılması lazım.

17. tugce baris

tugce baris CMNet Üyesi

herkese çok teşekkür ederim, bir sorum daha olacak şimdi bizim fabrikanın kapasite raporunda adet bazından ve kg bazından kapasite hesabı yapılmış ve aynı nace kodunu iki kez sisteme giriş yapamıyorsunuz bu sebeple açıklamalar ksmına adet/yıl olanları yazsam sıkıntı olur mu?

18. Olgaç Sürmelihindi

çevre bilgi sisteminemi ton /yıl bazında yaz.

19. tugce baris

tugce baris CMNet Üyesi

şimdi çalışmış olduğum firmada bir atık 2013 yılı içerisinde eksik gönderilmiş ben firmaya 2014 yılında başladım ve bu miktarı geldiğim gibi atık bertaraf firmasına gönderdim ama şimdi o miktarı stok mu göstersem yani sonuçta çıkışı 2014 yılı oldu????

20. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Tuğçe Hanım, atığın bertarafını 2014 yılı içerisinde yapmışsanız 2013'ten kalma olduğu için beyanda stok gösterin bende o şekilde yaptım.

Atık beyan sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli Atık Beyan Sistemi

[FONT=Verdana]Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığından [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]2011 yılı tehlikeli atıkların beyanı için kullanılacak olan web sayfası adresi [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]olarak değiştirilmiştir. [FONT=Verdana] [FONT=Verdana]Yeni kullanıcı adı ve şifreler için faaliyet sahipleri yine [FONT=Verdana]http//cevre.cob.gov.tr...
  2. Yeni atık beyan sistemi

iyi günler Yeni sisteme de tesis kayıtlarını yapıyorum . Ayrıca daha önce sisteme kayıtlı olan firmalarımın tehlikeli atık beyan sisteminden giris yaparak firma bilgilerini güncelle kısmına ulasabiliyorum.Güncelleme sonrasında firma adına iki sekme çıkıyor atık beyanı ve PCB envanteri bu sekmeler eski tüm firmalarda çıkmakta .PCB envanteri ,PCB beyanı olmayan firmada bile çıkmakta bunun...
  3. Atık Beyan Sistemi

Merhaba Arkadaşlar; Danışmanlığını yapmış olduğum işletmelerin beyanlarını yapmak için sisteme girmeye çalışıyorum. Sistemde sorun var herhalde. Bilgi için Bakanlığı arıyorum telefonda herkes birbaşkasına yönlendiriyor :). Nihai kişiye ulaşıyorum o kişide yerinde olmuyor. Benim gibi sistem sorunuyla karşılaşan var mı? Teşekkürler...
  4. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  5. Atık beyan sistemi kapatma

Firmaya ait tehlikeli atık beyan sistemini kapatmak istiyorum.Firma faal değil ,bundan sonra atık oluşumu gözlenmemektedir , ne yapabilirim.İl müdürlüğüne nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor.Ek olarak sunmak gereken belge var mı ?