• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık beyan zamanı

Görkem G.

Kayıtlı Kullanıcı
Kullanıcı adı ve şifremizi mayıs ayında aldık, geçmiş senenin beyan sistemini açtırmamız gerekli mi?

Çevre Bilgi Sistemine tesis kaydı yaparken sizden istediği Tesis Kuruluş Tarihi 2016 veya daha eski bir tarih olarak girildiyse, açtırıp beyan yapmanız faydanıza olur.

@Engin Bircan

Özel olarak tesis için atık beyan sistemi açtırılabiliyor mu? Yada Çevre ve Şehircilik İl Müd. niye daha önce kullanıcı adı ve şifrenizi almadınız der ise?

@Fatih D.
Atık Beyan Sistemi zaten tesisler için açılıyor. Firma için tesis beyan açtıramazsınız.

@ceren123

Kuruluş tarihin eskiyse ve o yıllarda beyanın yoksa sorun olabilir. Kesin bir şey demek zor, bakanlığın da müdürlüklerin de sağı solu pek belli olmuyor. Bakanlıktan müdürlüğe bir yazı geliyor, beyan yapmayanlara gerekli cezai işlemi uygulayın diye. Müdürlük bir inceleme yapıyor sen 2015 de tesis kurmuşsun mesela ama 2015-16 beyanların yok. Neden yapmadın diyebilir. Ama hiç kimse farkına bile varmayabilir de. Bu kadar da hatalarla eksikliklerle dolu dandik bir denetim sistemi var işte bakanlığın.

@Engin Bircan

Atık beyanının tesisler için açıldığını biliyorum zaten. Herhalde yalnış aktardım. Mart ayının sonuna kadardı uzatıldı beyan süresi. Daha sonrasında kullanıcı adı ve şifre alıp özel olarak ilgili tesis için açtırma yapılabiliyor mu onu sormak istedim. Yani gecikmedi mi ?

@Fatih D. Uzatmalar da bitti diye biliyorum :) ama çevre de işler bakanlık nasıl isterse öyle işliyor. Müdürlükler yardımcı olur diye umuyorum. Müdürlük açmazsa zaten bakanlık bir beyan için pek de ilgilenmez zannımca.

arkadaşlar 2016 döneminde yapılmayan yada yapılamayan tehlikeli atık beyanlar 2017 döneminde sistem açıldığında girilebilir mi? atık çıkışı olmadığından ''sıfır'' girilecek.