Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atik beyani

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında radres tarafından paylaşıldı.

1. radres

radres CMNet Üyesi

Çevre bilgi sistemi ve uygulamalarda atık beyanı seçerek İl Çevre Müdürlüğünden şifre talabinde bulunduk.
    Lakin bize gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile http://online.cevre.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra atık beyanı ile ilgili bölüm gelmemektedir.

Ne yapmamız gerekir.?

2. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Kayıt Başlangıç kısmında tesisi kaydederken atık beyanı kısmını işaretlememiş olabilir misiniz acaba?

3. giriş yaptığınızda nasıl bir sayfa geliyor ekrana foto çekip yükleyebilirmisiniz.

4. radres

radres CMNet Üyesi

yok işaretledim bir tesis degil son aylarda kayıt yaptıgım tesislerde aynı durum var 3 tesisim de il müdürlüğü yeniden müracaat yap diyor fakat tesis sistemde kayıtlı ne yapabilirim

5. radres

radres CMNet Üyesi

tesise ait kullanıcı bulunmamaktadır diyor.

6. Rıfat Yıldırım

Normalde Sedat Bey onaylı tesisleri iptal edebiliyor ve ayrıca mümkün olduğu durumlarda düzeltiyordu fakat Sedat Bey gitti zannedersem. Alper Beyle (İnfoAlper) görüşmenizi önere bilirim.

7. Rıfat Yıldırım

hocam yasmur un dediği gibi hangi aşamada olduğuna dair bir foto koyarsanız daha anlaşılır olabilir.

8. radres

radres CMNet Üyesi

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Yazılım Portalı : Firma Bilgi Sistemi

Ana SayfaŞifre Bilgileri Güvenli Çıkış

!!! ÖNEMLİ DUYURU !!!

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ALDIĞI KARAR DOĞRULTUSUNDA DANIŞMAN FİRMALAR SÖZLEŞME İMZALADIĞI TESİS/İŞLETMELERİN BİLDİRİMLERİNİ VEYA GÜNCELLEMELERİNİ TESİSİN KENDİSİNE AİT KULLANICI ADI VE ŞİFRESİ İLE YAPACAKLARDIR.

EĞER TESİS KULLANICI ADINI VEYA ŞİFRESİNİ UNUTMUŞ İSE BAKANLIKTAN KULLANICI ADI VE ŞİFRE TALEBİNDE BULUNABİLİRLER.

DANIŞMAN FİRMA KENDİ KULLANICIYLA GİRİŞ YAPTIĞINDA SADECE KENDİ DANIŞMAN FİRMASINA AİT FİRMA/TESİS BİLGİLERİNİ VE E-ÇEVRE İZİNLERİ YAZILIMINDA ANLAŞMA YAPTIĞI İŞLETMELERİN(FİRMA) BİLGİLERİNİ GÜNCELLEYEBİLECEKLERDİR.

BUNUN İÇİN FİRMA İŞLEMLERİ >> FİRMA BİLGİLERİ GÜNCELLE MENÜSÜNÜ KULLANABİLİRSİNİZ.

TESİS KAYDI YAPARKEN UYGULAMALARDAN E-ÇEVRE İZİNLERİNİ SEÇEREK TESİSİN E-ÇEVRE YAZILIMINDA GÖRÜNTÜLENMESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

EĞER KAYDETMEYE ÇALIŞTIĞINIS TESİS/İŞLETME ONAYLI TESİSLER LİSTESİNDE MEVCUTSA LÜTFEN YENİ KAYIT YAPMAYINIZ, MEVCUT TESİS İÇİN İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YETKİ TALEBİNDE BULUNUNUZ.

TESİS KAYITLARINA ULAŞILABİLMESİ İÇİN İL MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN MUTLAKA ONAY ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

komf
    © 2013 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü

9. radres

radres CMNet Üyesi

gelen bu ekrana diğer tesislerim de direk PCB ve ATIK BEYANI diye geliyor

10. siz tesisi danışman firma olarak kaydetmişsizni yani kayıt işlemin de danışman firma kutucıuğunu işaretlemişsiznşi infoalper, Sedat Azizoğlu ile görüşerek düzeltin

Rıfat Yıldırım bunu beğendi.
  11. radres

radres CMNet Üyesi

zaten danışman firmayız ama? Diger müracaatlarımda sıkıntı yok ama.

12. tesisi danışman firma olarak kaydetmişsiniz.

13. Rıfat Yıldırım

Hocam sizin danışman firma olduğunuz doğru ama eklediğiniz tesisi danışmanlık firması olarak eklemişsiniz sorun bu yani

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  14. radres

radres CMNet Üyesi

ne yapmamız gerekiyor sedat bey ayrılmış zaten

15. radres

radres CMNet Üyesi

Bakanlıktan silinmiş tesis şimdi il müdürlüğü ile görüştüm ama bende aynı sorun tekrar devam ediyor.Yeniden kayıt yap diyo il müdürlüğü fakat diger kayıt gene duruyor sıkıntı olurmu.

16. il müdürlüğü yapın dediyse sorun olmaz, denemekte fayda var bence

17. Ali Şimşek

Ali Şimşek CMNet Üyesi

Aynı sorun bendede olmuştu Alper bey halletti. Ulaşırsanız hemen çözecektir. infoalper de kullanıcı adıdır kendisinin.

Atik beyani konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık beyanı

arkadaşlar bu atık beyan sistemlerinde tehlikeli atık beyanı için alınan şifreler atık akü veya atık ambalaj sistemlerine girişlerde de kullanılıyorumu... yoksa hepsi için ayrı şifreler mi alınması gerekiyor...
  2. Atık Yağ Beyanı Hk.

30 Temmuz 2008 tarih ve 26952 sayılı Atık Yağların Kontrolü Yön. 9.maddesinde atık yağ üreticilerinin "atık yağ beyan formları"nı Şubat Ayı sonuna kadar doldurup Çevre ve Şehircilik İl Müd.'ne gönderilmesi istenmiş. Bu beyanı zaten tehlikeli atık beyan sisteminde online olarak gerçekleştiriyoruz, Bu durumda soft ortamda atık yağ beyan formunun hazırlanıp yetkili idareye sunulması...
  3. Atık beyanı

Ben yeni bir çevre görevlisi sayılırım. atık beyanları hakkında hiçbir bilgim yok. Bu yüzden hiçbir beyan yapamıyorum. Şu konuyu anlatacak yada anlatan bir döküman paylaşacak bir hayır sever varmı? :)
  4. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...
  5. Atık yağ beyanı

Atık yağ beyanını , tehlikeli atıklardan ayrı olarak mı yapıyoruz. atık yağ beyanı yapılacak bir link bulamadım ben arkadaşlar . birde ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyormuş. yardımcı olabilirmisiniz çok acil