Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Cam Geri Dönüşüm ve Toplama, Ayırma Tesisleri

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında smile tarafından paylaşıldı.

1. smile

smile CMNet Üyesi

Merhaba,

Firmamızda uzun süredir camları ayrı olarak topluyoruz; ancak verebileceğim lisanslı firma bulamıyorum. Bir tane buldum ancak 2 ton kadar biriktirin öyle alabiliriz diyor.!! Belediye de diğer ambalaj atıklarını alıyor; ancak camları almıyor..
    İstanbul Avrupa yakasında teslim edebileceğim firma konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şirketinde camları ayrı toplayan ve lisanslı firmaya verebilen kişiler varsa yardım rica ediyorum.

Saygılarımla,

Selin Aras
    Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

2. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

MİRA GERİ DÖNÜŞÜM firmasıyla bir görüşün derim.

3. smile

smile CMNet Üyesi

Mira Geri Dönüşüm Ankara firması; İstanbul' a yardımcı olabilecek mi ki..

Selin Aras
    Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

4. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

bilirsiniz ki cam en ucuz geri dönüşüm malzemelerinden biridir (hammaddesi bolca bulunan kum ve silis olduğundan) eğer topladığınız camların herhangi özel bir durumu yoksa endüstride değer ihtiva eden (bazı özel endüstriyel cam parçalar ya da şişe ve kaplar gibi) camların alınmasını uzun süre bekleyebilirsiniz. Tavsiyem en yakın TAT tesisine kendi araçlarınızla bıraktırmanız...

5. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Selin hanım sizin atıklarınız ambalaj atığı ise ve belediye bu çalışmayı yapıyorsa (ki yapmak zorunda ) camı alamam deme gibi bir lüksü yok.gerekirse il çevreye bu konuda yazı yazacağınızı belirtin ve yine almazlarsa yazın.

6. smile

smile CMNet Üyesi

Merhaba,
    Küçükçekmece Bld.' ine ambalaj atıklarımızı bedelsiz olarak teslim ediyoruz. Ancak cam atıklarımız da ambalaj atığı olmasına rağmen, camlarla ilgili çalışma yapmıyoruz diyor malesef..

7. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

söz konusu cam ambalaj atığı ise (firmanızın yeri mücavir alan dışında ise) belediye zorunda değil ancak mücavir alan sınırları içinde ise toplama yapan firma almalı atıklarınızı

8. smile

smile CMNet Üyesi

Mücavir alan içindeyiz..

9. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

bende size bunu belirtiyorum.eğer normal pencere camı vs değilse böyle birşey deme şansı yok..sonuçta siz kaynağında ayırıyorsunuz ve belediye de ayrı topluyor.yönetmelikte yükümlülükler kısmına iyi baksınlar.değerlendirilemeyen (kompozit gibi) bir atık olsa anlarım.sizin yükümlülüğünüz ayrı biriktirmekse onlarınki de toplamak.işleyiş sırasıyla atık üreticisi-belediye-tat-geri dönüşüm tesisi.zaten başta belediyeler bu mantıkla calıstıkları sürece bu işler düzelmez..il çevreye yazın bir dilekçe atıklarımı ayrı biriktiriyorum ama gönderecek yer bulamıyorum diye.

10. smile

smile CMNet Üyesi

Müjdat Bey,

Ben de biliyorum elbette alması gerektiğini ve bu yüzden de bi taraftan onların da çözüm üretmelerini bekliyorum, ısrar ediyorum. Dediğiniz gibi bu alımı yapmayan belediyeleri bildirmemiz gerekiyor. Burda çalışanların emeğine yazık gerçekten, o kadar ayrı toplamaya, biriktirmeye çalışıyoruz tek tek.!!

11. Adnan Çalışkan

Adnan Çalışkan CMNet Üyesi

Özen Cam Geridönüşüm
    1. Cebeci Yolu 2497 Sok. No:5
    Sultançiftliği, Sultangazi, İstanbul

+90 212 619 87 56

www.ozencammozaik.com

Yanlış hatırlamıyorsam özlem hanım vardı orda çevre mühendisi yardımcı olacaktır.

Anadolu yakasında isteyen varsa Camkırığı adlı firmayla iletişime geçebilir.

12. pinarodabasi

pinarodabasi CMNet Üyesi

Az miktardaki atığı hiç kimse almak istemiyor,zaten cam atıkları bedelsiz alıyorlar,fakat bedelsiz olduğu halde ton bazında alım yapılıyor,toplama ayırma tesisleri de almak istemiyor,çünkü para etmiyor,ellerinde fazla miktarda cam ambalaj olup ne yapacağımı bilemeyen toplama ayırma firmaları biliyorum,bu sorunun farkedilip çözülmesi lazım bence,biz ayırıyoruz,gönderiyoruz sonra çöpe gidiyor,biz üzerimize düşeni yapıyoruz gibi gözüküyor ama sonuç aslında öyle değil,cam eşya imalatı yapan firma almak istemiyor çünkü hammaddeden yapmak daha ucuz diyor,yani kimsenin çevreyi düşündüğü yok,kazanç yoksa kimsenin umurunda değil.

cemba82 bunu beğendi.
  13. n.tas

n.tas CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba hepinize kolay gelsin orduda ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve elimde 8-10 ton kadar 150107 cam ambalaj atığım var çıkış yapmam gerekiyor konum olarak uzak bi yerde kaldığımız için çıkış yapmakta zorlanıyorum yardımcı olabilir misiniz

oguzhan55 bunu beğendi.
  14. gyogunlu

gyogunlu CMNet Üyesi

merhabalar cam ambalaj atıgınızı cam gerı donusum gdt cam kırıgı halıne getıren tesıslere verebılırsınız . konum olarak yakın yere verırsenız daha mantıklı . cam dıger ambalaj atıklarına gore gelırı az hemde naklıye acısından sıkıntılı bı ambalaj . ordu sınırları ıcersınde veya yakın ıllerdekı cam gerı donusum tesıslerıne verebılırsınız.

15. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

16. n.tas

n.tas CMNet Üyesi

bakanlığın sayfasından yazıp arattım hava emisyonu konusunda izin almış işletmelerde çıkıyor çözemedim @Evrem Yeşil @gyogunlu

17. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@n.tas atık kodunu 150107 yazarsanız işiniz daha kolay olur

18. gyogunlu

gyogunlu CMNet Üyesi

bu anlamda bızım konya ve ankarada faalıyet gosteren tesıslerımız var cam konusunda ama uzak sıze.

19. n.tas

n.tas CMNet Üyesi

evet uzak oluyor malesef samsunda bir tesis buldum @gyogunlu bey biraz daha biriktirip çıkış yapıcam teşekkür ederim

20. gyogunlu

gyogunlu CMNet Üyesi

yanı mutlaka oyle bı calısma yapabılırsınız . veya lısanslı tat dan lısanslı tat a eger vermıs oldugunuz tesısın yakınen buldugu ılıskılerının oldugu bı cam tesısı olabılr o sekılde onlara da cıkıs yapabılırsınız.

Atık Cam Geri Dönüşüm ve Toplama, Ayırma Tesisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Toplama Ayırma Tesisleri

Atık toplama ayırma tesisinin kurulması için hangi fiziki şartları sağlamamız gereklidir?
  2. Toplama ayırma tesisleri kimlerden atık alabilir?

Lisanlı bir ambalaj atığı toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisinde çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. Bilindiği üzere her ay atikambalaj.cevre.gov.tr adresinden TAT'leri için atık ambalaj beyanı (Ek-7) yapılması gerekmektedir. Benim merak ettiğim sorular şu şekilde; 1- Tesisimizin herhangi bir belediye ile sözleşmesi bulunmuyor. Tesisimize toplayıcıların getirmiş olduğu ambalaj atıklarını...
  3. Toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisi

Merhabalar, Ben Toplama Ayırma ve Geri dönüşüm tesisinde yeni çalışmaya başladım. Yeni mezunum ve ne yapacağımı bilmez bir durumdayım. Ne yapmalıyımi nereden başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.