Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık elektrikli ve elektronik eşya yönetim planı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında erdincaltun tarafından paylaşıldı.

1. erdincaltun

erdincaltun CMNet Üyesi

Arkadaşlar,

AEEE Yönetim Planı yapan var mı? AEEE toplatılması konusunda yetkilendirilmiş kuruluş (ki bildiğim kadarıyla henüz yok) ile ilgili çalışma yapan var mı?

Teşekkürler..

2. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

ŞU ANDA 2012 BEYANLARI ICIN ÇABA HARCAMAKTAYIZ.
    YONETIM PLANINDAN KASTINIZ 2012 ÜRETİM BEYANI İSE DAHA YAPILMADI.
    BİZDE YETKILENDIRILMIS KURULUŞU ICIN BEKLEMEDEYIZ HENUZ BIZIMDE BİLDİĞİMİZ YOK .

3. erdincaltun

erdincaltun CMNet Üyesi

Yönetmelik bir AEEE yönetim planı istiyor. Acaba Atık Yönetim Planı gibi bir plan mı istiyor Bakanlık bizden.
    2012 bildirimlerini sistem üzerinden gerçekleştirdik. Fakat AEEE leri kime nasıl toplatıcaz konu hala muallakta :)

4. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

:)) Beyanlarınız hayırlı olsun bizde toplayailirsek yapacağız inş.
    Yönetim Planı ile İlgili Net bir fikrim benimde yok ama son halini aldığında paylaşırım sizlerle
    Yetkilendirilmiş Kuruluşlar için yakında netleşecektir diye ummaktayız bizde :))

5. alya

alya CMNet Üyesi

beyandan kasıt tabs mı

6. Sevim Kaya

Sevim Kaya CMNet Üyesi

HAYIR DİLARA HANIM ÜRETİLEN EEE MIKTARLARININ BEYANIDIR.

7. Büşra Akyıldız

Büşra Akyıldız CMNet Üyesi

arkadaşlar yönetmelikte üreticiler 'ek-3 beyan formunu doldurarak Bakanlığa sunmakla ve kayıt sistemine başvuru yapıp kod numarası almakla yükümlüdür' yazıyor. Ambalaj beyanı gibi üretilenleri sistem üzerinde beyan edecek miyiz? ve kod numarasından kastı nedir?

Atık elektrikli ve elektronik eşya yönetim planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık elektrikli ve elektronik aletlerin kontrolü yönetmeliği

Merhaba arkadaşlar, Elektronik atıklrın yönetimiyle ilgili yönetmeliğin henüz çıkmamasından dolayı hala bazı sorularımıza tam karşılık bulamamaktayım. Tehlikesiz ve elektronik atıkların toplanması ayrıştırılması ve geri dönüşümü ile ilgili bir firmada çalışmaktayım.Firmamız bir şube birde fabrikadan oluşmakta ve şubenin kapanma işlemleri başlatılacak. toplama ayrıştırma ve dönüşüm...
  2. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yöetmeliği

Arkadaşlar merhaba, Bildiğiniz gibi 22.05.2012 de bu yönetmelik çıktı. Şimdi bu yönetmeliğe göre alınacak lisans için ÇKAGİVLHY ' ne atıfta bulunulmuş. Ancak bu yönetmelikte lisanslar kısmında elektrikli ve elektronik atıklara ait GFB ve LİSANS şartları mevcut değil. Biz neye göre lisans alacağız? Bilgisi olan varsa paylaşır ise sevinirim...
  3. Yürürlükte Atık elektrikli ve elektronik eşyaların kontrolü yönetmeliği

ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 22.05.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28300 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; elektrikli ve elektronik eşyaların üretiminden nihai bertarafına kadar çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla elektrikli ve elektronik eşyalarda bazı zararlı maddelerin kullanımının sınırlandırılması, bu sınırlandırmalardan muaf tutulacak...