Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık geri kazanım/bertaraf tesisleri lisans sorgulaması hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar aşağıdaki web adresinden Atık Geri Kazanım/Bertaraf Tesisleri Lisans Sorgulaması yapabilirsiniz.

http://atiklisans.cevre.gov.tr/

hanvey1105 bunu beğendi.
  2. Zeynep Orhun

Zeynep Orhun CMNet Üyesi

Dün bazı problemler vardı ama şu an giderilmiş durumda, firma adı ile, il bilgisi ile rahatça arama yapılabiliyor. sadece atık koduna göre arama yapamıyoruz sanıyorum. Vermek istediğim atığın kategorisini seçtiğimde (örneğin 20-AYRI TOPLANMIŞ FRAKSİYONLAR DAHİL BELEDİYE ATIKLARI (EVSEL ATIKLAR VE BENZER TİCARİ, ENDÜSTRİYEL VE KURUMSAL ATIKLAR ) bu atık grubunu kabul eden tesislerin listesi çıkmıyor, kayıt bulunamadı ibaresi çıkıyor altta. Sayfanın düzenlenme amacında bu fonksiyon var mıdır bilmiyorum ama bu şekilde arama yapabilseydik faydalı olurdu.

3. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Link hata veriyor.

4. Sedat Azizoğlu

Link çalışıyor. Bilgisayar bağlantılarınızı kontrol edin isterseniz.

5. Zeynep Orhun

Zeynep Orhun CMNet Üyesi

Tarayıcınızı açıp kapatmayı deneyin Arif bey, zaman zaman ben de yaşıyorum aynı durumu. Dün girememiştim sabah saatlerinde öğleden sonra girebildim örneğin.

6. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Aslında Atık Kodu yazan kısımdan filtreleme yapabiliyorsunuz.
    Ancak soyle bır handıkap var : Atık kodunu sectıkten sonra en altta yer alan kutucukları tek tek tıklamanız gerekıyır.
    Gelen lısteden bır oge secınce altındakı tum atık kodlarını secmıs olmuyorsunuz.
    Eger bu kısım cok fazla kullanılıyor ıse programda gereklı guncellemeyı yapacagım

7. Evet Alper bey bu kısmı genelde kullnıyoruz güncelleme yapmanızı bekleyeceğiz. Şimdiden teşekkürler

8. Zeynep Orhun

Zeynep Orhun CMNet Üyesi

Şahsen atık grubunu girerek arama yapmak ilk etapta faydalı olabilir diye düşünüyorum. İllaki atık kodu özeline inilmesi gerekiyor ama kademe kademe her şeyin hakkıyla çalışıyor olması daha güzel olur, hele de böylesine interaktif bir takip sisteminiz varken Alper bey :) Kolaylıklar diliyorum.

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bence yapmışken tam yapın :)

10. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

hala hata verıyor.ben göremıyorum neden acaba:(

11. Sedat Azizoğlu

Arkadaşlar web adresinde sıkıntı yok tekrar deneyin...

12. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

sedat bey bazı geri kazanım firmaları hala eksik,

13. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Atık kodu secerken artık kutucukları tek tek ısaretlemenıze gerek yok. Otomatık olarak tikli gelecekler bundan sonra

Zeynep Orhun ve Sedat Azizoğlu bunu beğendi.
  14. Merve Yeşildağ

aradıgımhıc bır fırmayı bulamadım

15. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Sorgu krıterlerınızı ogrenebılır mıyım?

16. Merve Yeşildağ

geri kazanim yapan firmalari ogrenmek istiyorum

17. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Şimdi gerikazanım ve berteraf tesislerini (lisanslı) toplu halde görebileceğimiz bir link var mıdır? Eski linkler ya kullanılmıyor yada devir işleminde. Aciliyeti olan firmalar var anlaşma yapmak lazım ancak elde tutulur bir kaynak yok...

18. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Geçici Faaliyet Belgesi Alan Firmalar: http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetGFBSorgula.aspx

İzin Lisans Belgesi Alan Firmalar; http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetIzinLisansSorgula.aspx

Atık Geri Kazanım/Bertaraf Tesisleri Lisans Sorgulaması : http://atiklisans.cevre.gov.tr/

Esma Trhn ve Selçuk Küçük bunu beğendi.
  19. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

20. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Atık geri kazanım/bertaraf tesisleri lisans sorgulaması hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık geri kazanım-bertaraf firmaları

Merhaba arkadaşlar, Danışmanı olarak çalıştığım firmanın atık bertarafı için lisanslı geri dönüşüm firması ile sözleşme imzaladık. Ancak haziran ayından beri hiçbir net bilgi alamadık. Sürekli ertelendi ve başka tarihler söylendi. Bu durumda izlememiz gereken yol ne olmalı. Sonuçta lisansına ve yaptığımız sözleşmeye güvenerek uzun süredir atıkları bekletiyoruz. İlginiz için şimdiden...
  2. Atık bertaraf ve geri kazanım tesisleri soru kağıdı

Türkiye İstatistik Kurumunun Bertaraf ve geri kazanım tesislerine gönderdiği soru kağıdı
  3. Tehlikeli atık geri kazanım lisans başvuru işlemleri

Arkadaşlar öncelikle merhaba, Tehlikeli atık geri kazanım Geçici faaliyet belgemiz mevcut olup, lisans için başvuru yapıcaz. Bizden istenen belgeler arasında teknik uygunluk raporu var, bu teknik uygunluk raporunun formatı, Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği ek-19 da yayınlanmış. İki madde var kafama takılan; 5.Madde: Tesisin, projesi ve şartnamesine uygun olarak yapıldığını ve...
  4. Tanker yıkama-tehlikeli atık geri kazanım lisans

Sevgili arkadaşlar Ceyhan, Bolu, İstanbul gibi yerlerde tanker yıkamaları EK-1 mi, ek 2 kapsamında mı? Tehlikesiz atiklar için geri kazanim lisanslarının ne zaman aktifleştirileceğine ilişkin fikri olan var mı?
  5. Atık koduna göre bertaraf / geri kazanım tesisleri

Aşağıdaki kodlardaki atıkları kabul eden bertaraf, geri kazanım tesislerine ihtiyacım var. İlgilenen firmaların tarafıma ulaşmasını rica ediyorum. 10 10 03 Ocak cürufları 10 10 10 10 10 09 dışındaki baca gazı tozu 15 02 02 * Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler 15 01 10 *...