Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık gres yağı bertarafı

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında zuhall tarafından paylaşıldı.

1. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Merhabalar, elimizde birkaç varil gres yağımız var bertaraf etmek istediğimiz ancak atık kodunu belirleyemiyorum. Daha önce gres yağı bertarafı yapan varmı?Hangi firmalar kabul ediyor yardımcı olursanız sevinirim

Bu konuda fikri olan yok mu acaba?Daha önce gres bertaraf eden ya da?

2. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

12 01 12 Kullanılmış (mum) parafin ve yağlar atık koduyla gönderebilirsiniz.Pek cok firma mevcut fakat burdan isim vermem doğru olmayabilir özelden yazarsanız yardımcı olurum.

Emre Özer bunu beğendi.
  3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Pınar Hanım merhabalar; @zuhall hanıma lazım olduğu gibi bana da gres yağı bana bertarafı için ileride mutlaka lazım olacak firma lazım bir tane söyleyebilir misiniz?Teşekkürler..

4. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Emre Bey, dediğim gibi firma ismi vermem doğru olmaz. Benimde bu atıkları gönderdiğim bir kaç firma var yardımcı olurum size de fakat Ankara civarında , siz hangi bölgede bulunuyorsunuz?

5. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Ben Eskişehir'deyim,Ankara komşu yani.

6. Bora Yerlikaya

Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

Biz alabiliyoruz özel mesaj atarsanız firma bilgilerini verebilirim.

7. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

13 02 05 (klor içermiyorsa) yada 130208 kodlarından birini kullanabilirsiniz. Çünkü gres bir yağlama yağıdır.
    Gresler genelde yakma usulü ile bertaraf edilmektedir. Önce kategori analizlerini yaptırmanızda fayda var. Selamlar.

zuhall bunu beğendi.
  8. akint.

akint. CMNet Üyesi

Kategori analizine göre 1.veya 2.(parametreler sağladığında) atık yağları geri kazanıma gönderebilirsiniz. Ankara dan size yardımcı olabilirim. 13 02 li kodlar yağlama yağları yani greste buna dahildir.

9. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Akin bey teşekkürler. Bunların geri dönüşümüpek mümkün değil. Atık yağ satışı yaptıkbu sene firma çekemedi ve almadı elimizdekaldı kaç senedir kurtulmak istiyorum bir an evvel.

Teşekkürler Fatih Bey. bertaraf etmek en kestirme çözüm benimiçin.

10. Nedim atabey

Nedim atabey CMNet Üyesi

Özelden konuşabiliriz her atığın bir yolu var

Atık gres yağı bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bor yağı atık kodu

Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Bor yağının atık kodu için hangisi daha uygundur? 12 01 "Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar " 12 01 12* Kullanılmış (mum) parafin ve yağlar ya da 13 05 Yağ/Su Ayırıcısı İçerikleri 13 05 07*...
  2. Isıl işlem yağı atık kodu

metal sanayinde ısıl işlemden kaynaklanan soğutma yağlarının atık kodu nedir bilen var mı
  3. Gres yagi

merhaba bir firmada gres yağı bulunmakta ve bunlarıın lisanslı bir firmaya verilmesi gerekiyor mu gerekiyorsa önerebileceğiniz firmalar var mı?
  4. Ayçiçek yağı endüstrisi atık sularının karakterizasyonu

Endüstriyel Atıksuların Arıtılması dersi Atıksu Arıtma Tesisi Tasarımı için; Ayçiçek Yağı Endüstrisi atıksularının karakterizasyonuna, hammadde ve ürün miktarına birde en çok atık hangi prosesden çıkar gibi bilgelere ihtiyacım var. Önceliğim atıksu karakterizasyonu, yardımcı olursanız çok sevinirim.:)
  5. Bitümlü yalıtım membran levha ve gres yağı ptd

Merhaba arkadaşlar; Gres yağı ve bitümlü membran levha proje tanıtım dosyası hazırlıyorum. Ancak elimde örnek ptd ve yeterli bilgi olmadığından biraz zorlanıyorum. Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler..