• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık gres yağı bertarafı

zuhall

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, elimizde birkaç varil gres yağımız var bertaraf etmek istediğimiz ancak atık kodunu belirleyemiyorum. Daha önce gres yağı bertarafı yapan varmı?Hangi firmalar kabul ediyor yardımcı olursanız sevinirim

Bu konuda fikri olan yok mu acaba?Daha önce gres bertaraf eden ya da?

@Pınar PELİT

Pınar Hanım merhabalar; @zuhall hanıma lazım olduğu gibi bana da gres yağı bana bertarafı için ileride mutlaka lazım olacak firma lazım bir tane söyleyebilir misiniz?Teşekkürler..

@Emre ÖZER
Emre Bey, dediğim gibi firma ismi vermem doğru olmaz. Benimde bu atıkları gönderdiğim bir kaç firma var yardımcı olurum size de fakat Ankara civarında , siz hangi bölgede bulunuyorsunuz?

13 02 05 (klor içermiyorsa) yada 130208 kodlarından birini kullanabilirsiniz. Çünkü gres bir yağlama yağıdır.
Gresler genelde yakma usulü ile bertaraf edilmektedir. Önce kategori analizlerini yaptırmanızda fayda var. Selamlar.

Kategori analizine göre 1.veya 2.(parametreler sağladığında) atık yağları geri kazanıma gönderebilirsiniz. Ankara dan size yardımcı olabilirim. 13 02 li kodlar yağlama yağları yani greste buna dahildir.

Akin bey teşekkürler. Bunların geri dönüşümüpek mümkün değil. Atık yağ satışı yaptıkbu sene firma çekemedi ve almadı elimizdekaldı kaç senedir kurtulmak istiyorum bir an evvel.

@Fatih Çoban

Teşekkürler Fatih Bey. bertaraf etmek en kestirme çözüm benimiçin.