Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık imhası - atık kodu?

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Diğdem KARLUK tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Diğdem KARLUK

Diğdem KARLUK CMNet Üyesi

Gümrüklü sahada, imhasına karar verilen kaya tuzu ve lizink tuzu atıklar mevcut. İmha edilmesi gerekiyor ama tehlikesiz atık geri kazanım tesisine göndermek için atık kodu ne olmalıdır?

diğer çay, kahve vb. maddelerin imhası 02 03 04 atık kodu ile yapılmıştır. tuz atıklarını da aynı şekilde göndermek uygun mudur?

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

@Diğdem Çakmak Bu kaya tuzu ve lizink tuzunu temin ettiğiniz yerden bunlarla ilgili olarak MSDS (Malzeme güvenlik Bilgi Formu) isteyin. Bu aldığınız formu ilgili bertaraf firmasına gönderin. Mevcut atığınızın bertaraf kodunu ve bertaraf maliyetini ilgili firma size gönderecektir. İyi çalışmalar.

3. AySe ARSLAN

AySe ARSLAN CMNet Üyesi

@Diğdem Çakmak İmhalarda sizinde belirtmiş olduğunuz gibi ilgili atıkların tehlikesiz atıklar olması sebebi ve 02 03 04 kodunun açılımı kapsamında olması nedeni ile bu kodun kullanımı uygun olacaktır.

4. Diğdem KARLUK

Diğdem KARLUK CMNet Üyesi

@AySe ARSLAN, @Fatih Çoban teşekkürler.
    @Fatih Çoban temin edilen yer yok malesef. gümrüklü bölgede kalan malzemeler. ve msds formları yok.

bu şekilde gönderim yapabilirim umarım. başka bir çözüm bulamadım çünkü.

5. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Bazı bertaraf firmaları verdiğiniz açıklamayi yeterli görüp bertaraf edebiliyor, bir iki foto ile de aciklamanizi destekler öyle bertaraf gönderebilirsiniz. Selamlar

6. n.tas

n.tas CMNet Üyesi

arkadaşlar merhabalar çalıştığım firmada yemekler tesiste yapılıyor ve lavaboda su arıtım sistemi var dün bakımı yapıldı ve içinden reçine ve aktif karbondan yapılmış malzemeler çıktı ayrı biriktirmem gerekiyor atık kodları konusunda yardımcı olur musunuz?

7. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

@n.tas

19 09

İnsan Tüketimi ve Endüstriyel Kullanım İçin Gereken Suyun Hazırlanmasından Kaynaklanan Atıklar

19 09 04

Kullanılmış aktif karbon

19 09 05

Doymuş ya da kullanılmış iyon değiştirme reçinesi

20

AYRI TOPLANMIŞ FRAKSİYONLAR DAHİL BELEDİYE ATIKLARI (EVLERDEN KAYNAKLANAN VE BENZER TİCARİ, ENDÜSTRİYEL VE KURUMSAL ATIKLAR)

20 01 27*

Tehlikeli maddeler içeren boya, mürekkepler, yapıştırıcılar ve reçineler

8. lermiemel

lermiemel CMNet Üyesi

Arkadaşlar jet taşı bir diğer adıyla ( elektrikli zımpara ) atığı hangi atık kodu ile tanımlanır?

9. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

@lermiemel taşlama taşından bahsediyorsunuz değil mi, yanlış anlamadım?
    120120 Tehlikeli maddeler içeren öğütme parçaları ve öğütme maddeleri olarak gönderiyorum ben, bi sorun çıkmadı şimdiye kadar.

Mahmut Konukcu bunu beğendi.
  10. lermiemel

lermiemel CMNet Üyesi

teşekkür ederim @hersanlioglu evet taşlama taşı da deniyor.

11. toprak

toprak CMNet Üyesi

günaydın arkadaşlar,
    atık boya kutularının atık kodunu 15 01 10 değil mi?

12. Büşra Mülayim

Büşra Mülayim CMNet Üyesi

13. toprak

toprak CMNet Üyesi

08 01 11 atık kodu= içerisinde atık boya kalan atıklar olarak değerlendirilmesi gerekir değil mi?

14. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

bahsettiğiniz kod (08 01 11) kutu içinde kalan boya ve verniği kapsamaktadır.
    Boş ambalaj için uygun kod 15 01 10 olmalıdır...

upload_2015-9-9_11-12-40.png

15. toprak

toprak CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.

16. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

17. AySe ARSLAN

AySe ARSLAN CMNet Üyesi

11 03 01 Siyanür içeren atıklar ile ilgili ara depolama tesisi dışında bildiğiniz bir tesis var mı?