Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık kablo

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında nesliy tarafından paylaşıldı.

1. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba;
    170411 yağ katran içermeyen kablolar için UATF doldurulması zorunlu değil, bu atık kabloları geri dönüşüm firmasına gönderirken nasıl bir evrak almalıyım, alındığına dair? ya da nasıl bir yol izlemeliyim acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

şu an tehlikesiz atıklar için herhangi bir form düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır. ancak bazı firmalar alırken eski tebliğdeki tehlikesiz atık formunu doldurmaktalar. ileride sevk irsaliyeleri de sizin için yeterli olur. önemli olan gönderdiğiniz firma lisanslı bir firma olsun ;)

nesliy ve bll_2081 bunu beğendi.
Atık kablo konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kablo atıkları hakkında

Atık kataloğunda "kablo" yazıp arattığımızda karşımıza çıkanlar sadece şunlar: 17. İnşaat ve yıkım atıkları 17 04. Metaller [COLOR="#0000CD"]17 04 10. Yağ, katran ve diğer tehlikeli maddeler içeren kablolar (M) [COLOR="#0000CD"]17 04 11. 17 04 10 dışındaki kablolar Fakat kablo geri dönüşümü yapan firmaların hiçbirinin lisansında (Exitcom hariç) bu kodlar...
  2. kablo geri dönüşümü

kablo geri dönüşümü sonucu pvc ve bakır elde ediyoruz pvc kodu ile ilgili bi bilgiye ulaşamadım.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikte atık kodu ne olmalıdır pvc malzemenin
  3. Kablo üretim firmaları

Arkadaşlar Merhaba, Dün gitmiş olduğum bir firmada silikon, bakır ve nikel kullanılarak ısıya dayanıklı kablo üretimin yapıldığı bilgisini aldım. Ek-1, Ek-2 hangi kapsama girdiğini bulamadım. Hammadde olarak 2 ton silikon, 2 ton bakır ve nikel kullanılmaktadır. Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.
  4. Kablo gdt için lisans alma süreci hk.

Arkadaşlar Merhaba, GDT için lisans alma sürecini ayrıntılı anlatabilecek olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Tesisi fiziki açıdan uygun hale getirdim. Uygunluk yazısına başvuracağım. GFB alırken sisteme yüklemem gereken bilgi ve belgeler Ek3A ve B de yer alıyor fakat tecrübelerinizi paylaşırsanız benim ve yeni lisans alacak olan arkadaşlar için daha faydalı olacaktır. İyi Çalışmalar...
  5. Yağlı kablo geri kazanımı hakk.

arkadaşlar yağlı kablo geri dönüşümü esnasında plastik ve metallerin yağlılığını giderme yöntemleri hakkında bilgisi olan var mıdır? yardımcı olursanız sevinirm.