Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık kabul tesisi proje raporu atık yönetim planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

1. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Selamlar Arkadaşlar,

Atık Kabul Tesisi Proje Raporu ve Atık Yönetim Planı ile alakalı olarak çalışmış arkadaşlarımıza bir sorum olacak;

Bildiğiniz üzere bu rapor Gemilerden Atıkların Alınması ve Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Ek-1'e göre yapılmaktadır. Bu rapor tesisin lisans alımında bir tür teknik uygunluk raporu gibi mi kullanılacaktır? Raporu daha önceden hazırlamış veya bu konu ile ilgili çalışmış arkadaşlar bu rapor ve raporun hazırlanması ile alakalı olarak bir-iki püf noktası da paylaşabilirler mi?

2. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

Slm melih bey evet uygunluk raporudur zaten verilen yazi onu biliyorum daha önce atik kabul tesisi yaptik bir kaç tane mesbas ve İskenderun Limak ama rapor hazirlayi bilen arkadaşlar yardimci olacaktır.

Tunç Bozkurt ve Melih Coşar bunu beğendi.
  3. sedarkz

sedarkz CMNet Üyesi

Günaydın arkadaşlar
    Atık yönetim planı nedir ve hangi tesisler için hazırlanır? bana genel olarak bilgi verebilir misiniz

4. B.koyce

B.koyce CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba Atık kabul tesisi proje raporunda slop ve zehirli sıvı madde tank hesaplamalarını neye göre, nasıl yapıyoruz ? Sintine ve slaç gibi belirli kabulleri var mı ? Bu konuda bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

5. Aydın Demirel

Aydın Demirel CMNet Üyesi

Deniz ve kiyi yönetimi
    BU SAYFAYI İNCELEYİN ARKADAŞLAR. ORADA KONU AÇTIM. TAKILDIĞINIZ ŞEYLER OLURSA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRIM.SAĞLICAKLA KALIN

LİMANA GELEN GEMLERİN SAYISI VE KAPASİTESİNE GÖRE YAPACAKSINIZ.

6. B.koyce

B.koyce CMNet Üyesi

Çok Teşekkürler yardımınız için @Aydın Demirel. Fakat benim hazırlayıp sunduğum projeyi eksiklik belirtip geri gönderdiler. eksiklik olarak slop ve zehirli sıvı madde tanklarının eklenmesi ve hesaplanması idi. Herhangi bir bilgi bulamadım tank hesaplamaları için. Neye göre, Neyi baz alarak slop tankının kapasitesini oluşturacağım yada zehirli sıvı madde tankı ne kadarlık olmalı gibi. sintine, atık yağ ve slaç tanklarını hesaplaması gibi bi data arıyorum.

7. Aydın Demirel

B.koyce hanım, adana da bir tesismi bu acaba? birde limana petrol ve türevlerini taşıyan gemiler geliyormu? geliyorsa slop tankı şart. zehirli sıvı madde tanklarını sizden duydum. yeni koydular sanırım. kuru yük taşıyan gemiler geliyorsa slop ve zehili mad. tanklarına gerek yok. sintine suyu tankı, slaç tankı ve atık yağ tankı yeterli olur. hesaplamaları şöyle yapın. liman başk. yada liman tesisi işletenine gidin ve günlük /yıllık gelen gemi sayısın ve bunların ne tür gemolduğunu , tonajlarını ve bıraktıkları/bırakmak istedikleri atık miktarlarını öğreniniz. atık kabul tesisinizi geçici kabul alanı gibi düşünerek bertarafa/geridönüşüme gönderme sürenizi gözönünde bulundurarak tank kapasitenizi belirleyin. yeriniz müsaitse fazladan tankta koyabilirsiniz.
    projenizin geri gelmesi kadar doğal bir şey yok. takılmayın. mutlaka eksiklik bulurlar. akdeniz bölgesine bakan bakanlık görevlisi ile iletişime geçin, resmi olarak göndermeden e-posta ile ona kontrol ettirin. iyi çalışmalr.

8. B.koyce

B.koyce CMNet Üyesi

@Aydın Demirel Bey, evet Adana' da tesis. Bakım onarım yapılacağı için her türden gemi gelebilir. Zehirli madde tanklarını bende bakanlık yetkilisinden duydum. Slop İçin kargo / kuru yük gemisinin % 3 nü kabul olarak alabilirsiniz dediler fakat zehirli sıvı madde için herhangi bir bilgi vermediler henüz. İşletme yetkilisinden hangi tür gemilerin geleceği, ağırlıklarını dwt, grt ve makine güçlerini kw filan hepsini aldım bu bilgiler doğrultusunda sintine, slaç ve atık yağ tanklarının hesaplamalarını yaptım.

Dediğiniz gibi e-posta yoluyla teyid ettirip göndermem daha sağlıklı sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Aydın Demirel bunu beğendi.
  9. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

10. Aydın Demirel

çok güzel. başarılar dilerim. takıldığınız bir kısım olursa yine yardımcı olurum. sağlıcakla kalın.

11. B.koyce

B.koyce CMNet Üyesi

@Aydın Demirel Bey, tekrardan bir sorum olacak. Marpol sözleşmesine nerden ulaşabilirim. indirme gibi bir seçenek bulamadım. ücretli mi acaba ? Ya da eklerine ulaşabilmemin bir yolunu biliyorsanız paylaşır mısınız ? Teşekkürler.

12. Aydın Demirel

UMARIM BUNLAR İŞİNİZE YARAR. İYİ ÇALIŞMALAR.

Ekli Dosyalar:

B.koyce bunu beğendi.
Atık kabul tesisi proje raporu atık yönetim planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetim planı

Elinde Alüminyum Fabrikasına ya da başka bir fabrikaya ait, hazırlanmış örnek atık yönetim planı olan var mı??? Çok acilll!
  2. Atık yönetim planı

Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?
  3. tat atık yönetim planı

gfb sini yeni almış bir tat firmasıyız. Ambalaj atıkları yönetim planı örneği olan varmı? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Kuruluş aşamasındaki atık kabul tesisi

Henüz inşaatı başlamamış bir atık kabul tesisi ile anlaşma yapılarak Danışmanlık hizmeti verilebilir mi acaba? Verilirse ne tür hizmetler verebiliriz.? Sisteme sözleşmesini eklediğimizde ortada kurulu bir tesis olmadığı için ne tür sorunlarla karşılaşabiliriz?
  5. Atık yönetim planı

Günaydın arkadaşlar. Endüstriyel atık yönetim planını hazırlayıp bakanlığa sunmanın son tarihi ne zaman? bir de endüstriyel atık yönetim planı her yıl hazırlanmalı mıdır yoksa 3 yılda bir hazırlanmalı mı