Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık kodları

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Rıdvan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

Merhabalar,
    mobilya üretim tesislerinde kumaş kesimden kaynaklanan kumaş artıkları 20 01 11 (tekstil ürünleri) kodlu atık olarak mı yoksa 04 02 99 ( Başka bir şekilde tanımlanmamış atık) kodlu atık olarak mı değerlendirmek gerekiyor.
    birde tesislerden çıkan piller hangi atık kodunda değerlendirmek gereklidir ... teşekkürler

2. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Kumaş atıkları için bişey söyleyemeyeceğim ama piller için 20 01 33 (16 06 01, 16 06 02 veya 16 06 03’un altında geçen pil ve akümülatörler ve bu pilleri içeren sınıflandırılmamış karışık pil ve akümülatörler) atık kodunu kullanabilirsiniz.

3. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

TEŞEKKÜR EDERİM PINAR HANIM

Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
Atık kodları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  2. Atık Kodları

Tesisimizde varak yaldız adı altında oluşan bir atık var. Bu atık ambalaj (kutu) üretiminde kutunun üzerindeki bazı resim yazı vb çalışmaların simli veya parlak olmasına yarıyor. Atığın içeriği Taşıyıcı folyo: Yaldızın taşınması içindir. Isı etkisiyle taşıdığı tabakalardan ayrılır. Polyester ve benzeri şeffaf malzemelerden üretilir. Yaldız tabaka: Esas görüntüyü oluşturan kısımdır. Kimyasal...
  3. Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları...
  4. Atık kodları

Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. Ayrıca kaynaktan çıkan flux atıklarımız mevcut. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  5. Tat ve atık kodları

Toplama ayırma tesisine lisans almak istiyoruz gfb için başvuru yapacağız. Tabi bunun için de tesise kabul edilebilecek atık kodlarını girmemiz gerekiyor. Ben sistemde atık kodlarının hepsini işaretledim. yani 15.01 den 15.09 a kadar (tüm ambalaj atıkları). Bunların haricinde bir kod daha ekleyebilir miyiz? Tehlikesiz atık da almak istiyoruz ama şu an için tebliğ iptal olduğundan tehlikesiz...