Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atık kodu

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında lethe tarafından paylaşıldı.

1. lethe

lethe CMNet Üyesi

merhaba arkadaslar

sac kaynak ve lehim işleri yapan bir firma için aık yonetım planı yapmaktayım fakat bırkac atık kodunda takıldım. yardımcı olabılırmısınız?

---uretımden kaynaklanan kontamıne metal talaş
    ---boyahane unitesi havalandırma filtresinden kaynaklanan filtre tozları

atık yonetımı genel esaslarında bunlara karsılık gelecek kodlar hangılerı olabılır acaba?

2. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Merhaba,

Üretimden kaynaklanan kontamine olmuş metal talaşı için 12 01 20 kodu kullanılabilir diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi bire bir bu atığı ismen tanımlayan tehlikeli atık kodu yok.

Boyahane ünitesi havalandırma filtresinden kaynaklanan tozlar tahmin ediyorum ki boyama esnasında oluşan toz boyaları tuttuğu için çıkan filtre tozları da ağırlıklı olarak toz boyadan oluşacaktır. Bu bağlamda boya ve verniğin sökülmesi ve İFTK'sından oluşan atıklar sınıfında 08 01 11 kodu yine verilebilir ancak bu tozların içinde boya haricinde başka kimyasallar v.b. varsa işin rengi değişecektir.

Saygılarımla

Oğuz DEDEHAYIR

atık kodu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. atık kodu

Öncelikle merhaba herkese benim sorum su olucak gemi yapan bir firmanın atık yönetim planı oluşturuyorum alkid boya, epoksi boya,tiner hangi kodlara sahip bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.herkese iyi çalışmalar
  3. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  4. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  5. Atık beyan kodu

Değerli arkadaşlar maden suyu sevkiyatı yapan firmaların atık beyan kodu alma yükümlülüğü var mı hangi yönetmelik bu konuya bir atıfta bulunmuş olabilir.