• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

atık kodu

lethe

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaslar

sac kaynak ve lehim işleri yapan bir firma için aık yonetım planı yapmaktayım fakat bırkac atık kodunda takıldım. yardımcı olabılırmısınız?

---uretımden kaynaklanan kontamıne metal talaş
---boyahane unitesi havalandırma filtresinden kaynaklanan filtre tozları

atık yonetımı genel esaslarında bunlara karsılık gelecek kodlar hangılerı olabılır acaba?

Merhaba,

Üretimden kaynaklanan kontamine olmuş metal talaşı için 12 01 20 kodu kullanılabilir diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi bire bir bu atığı ismen tanımlayan tehlikeli atık kodu yok.

Boyahane ünitesi havalandırma filtresinden kaynaklanan tozlar tahmin ediyorum ki boyama esnasında oluşan toz boyaları tuttuğu için çıkan filtre tozları da ağırlıklı olarak toz boyadan oluşacaktır. Bu bağlamda boya ve verniğin sökülmesi ve İFTK'sından oluşan atıklar sınıfında 08 01 11 kodu yine verilebilir ancak bu tozların içinde boya haricinde başka kimyasallar v.b. varsa işin rengi değişecektir.

Saygılarımla

Oğuz DEDEHAYIR