Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık konteyner temizliği

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Kolay gelsin,

  İşletmenizde atıkları ayrıştırdığınız konteynerlerin temizliğini nasıl sağlıyorsunuz?(evsel atık,tehlikeli atık..)
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bazı belediyelerin konteyner yıkama ve dezenekte araçları var. Bir görüşebilirsiniz bağlı olduğunuz belediye ile. Belki yardımcı olabilirler.

  t10000eb.jpg
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Teşekkürler Ahmet Bey,konteynerler işletme içerisinde olup (makinelerin bulunduğu alanda) küçük hacimliler.Bunları çalışanların desteği ile nasıl temizleyebiliriz?
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Anlıyorum, o halde konteyner dezenfeksiyon kimyasallarından satın alarak, kendi bünyenizde klasik yöntemler ile temizliğini gerçekleştirin. Ancak tehlikeli atık için olanların yıkama sularını bir IBC tank içerisinde biriktirip bertarafa gönderebilirsiniz belki. Tabi işletmenizin fiziki şartları da bunun için önemli.
   
 5. cankayat

  cankayat CMNet Üyesi

  Şahsi fikrim tıbbi atık, evsel atık konteyneri gibi patojen bulunabilecek konteynerler için 1/10 luk çamaşır suyu çözeltisi ile temizliği yaptırabilirsiniz.
   
 6. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  dezenfeksıyon ve tazıklı suyla yıkama yapılabılıyor .
   
Atık konteyner temizliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. arıtma çamuru konteyner

  merhaba arkadaşlar tehlikesiz olarak değerlendirilen atık çamurun taşındığı konteyner rengi ne olmalıdır ya da böyle bir gereklilik varmıdır?
 2. Akaryakıt tank temizliği

  arkadaşlar, akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
 3. HDPE tank temizliği

  arıtma tesisinde kullanılan HDPE tanklarının -tankların içinde polielektrolit var- dibinde tortulaşma olmuş ve emiş boruları sık sık tıkanıyor. bu tankların temizliği nasıl yapılmalıdır, herhangi bir kimyasal kullanılabilir mi?
 4. Baca temizliği

  Sanayilerde baca temizliği ile ilgili herhangi bir yönetmelik var mı? Kaç senede bir ya da senede kaç defa baca temizliği yapılmalı?
 5. Çöp aracı ile konteyner arasında ayağı sıkışan işçi yaralandı....

  Adıyaman’da temizlik işlerinde görevli olan bir kişi, konteyner ile çöp aracının arasında ayağının sıkışması sonucu yaralandı. Adıyaman'da temizlik işlerinde görevli olan bir kişi, konteyner ile çöp aracının arasında ayağının sıkışması sonucu yaralandı. Edinilen bilgiye göre, temizlik işlerinde görevli Mevlüt Kore (40), Karapınar Mahallesi Karapınar Caddesi'nde konteynerdeki çöpleri...