Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık kütle balans

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Bora Yerlikaya tarafından paylaşıldı.

1. Bora Yerlikaya

Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

Giden UATF kaydı yapabilen var mı ? Sistem ne zaman düzelecek gören duyan var mı :)

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

kardes tehlikeli atıkmı yapacaksın tehlikesız atık mı? 1 hafta ıcerısınde duzelecek denılıyor.

3. Bora Yerlikaya

Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

Tehlikeli atık yapacağım valla 2 aydır 1 hafta dıyorlar.İnşallah düzelir.

4. Olgaç Sürmelihindi

bende tehlikesiz atık yapacağım bakanlığı aradım bana 1 hafta içerisinde düzelecek dediler bende beklıyorum artık.

5. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

bugün bakanlıktaki görüşmelerimde önümüzdeki hafta içerisinde sistem çalışmasının sonlanacağını arzu hanım ve tansel bey iletti...

6. Cansu Güner

Cansu Güner CMNet Üyesi

telikeli atık geri kazanım tesisiyiz kütle - denge bildirimi yapacağim ama ek de kı sorunu yaşıyoruz ve 3 aydır bı çözüme ulaşamadık bir bilginiz var mı arkadaslar

lisans seçimi.png

7. Olgaç Sürmelihindi

arkadaşlar birsey soracağım bu işlenmıs halı(polip) tehlikesiz aatığa mı giriyor.

8. Jkahraman

Jkahraman CMNet Üyesi

ocak 2014 de uatf alan var mı ne kadar ücret yatrıracağız

9. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

2013 te 2 TL idi form başı ücreti.
    Bir koçan 25 formdan oluşuyor her koçana 50 TL ödüyorsunuz.
    Çok fazla değişmez bu ücretler.

10. Jkahraman

Jkahraman CMNet Üyesi

teşekkürler bilgi için

Atık kütle balans konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kütle-denge tablosu

Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)
  2. Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi- Kütle-Denge Tablosu

Merhaba Arkadaşlar, Tıbbi Atık Sterilizasyon tesisi için kütle-denge tablosu hazırlamaya çalışıyorum. Ancak aklıma takılanlar var bu tabloda sadece atığın kodu, nereden alındığı, miktarı ile bertaraf yöntemi ve miktarının aylara göre belirtilmesi yeterli olur mu acaba? Örnek Kütle-denge tabloları ve taslaklar geri kazanım tesislerine göre tasarlanmış olduğundan emin olamadım.
  3. Kütle balans raporu örneği

merhabalar, liamlarda çevre izni için gerekli olan atık kabul tesisi faaliyet raporu ,kütle balans raporu örneği varsa paylaşırsanız sevinirim , iyi çalışmalar...
  4. Kütle denge uygulaması

Kütle denge uygulamasında problem yaşayan var mı? Bende aşağıdaki gibi bir sorun çıkmaktadır.
  5. Kütle denkliği

Merhaba, Lisanslı tesisler dışında imalat yapan sanayilerden de atık miktarının doğruluğu açısından kütle denklikleri istenebiliyor.Fakat kütle denkliği ucu çok açık olmakla birlikte her atık için hesaplama kısmında zorluklar yaşanıyor. Asıl sorun şu, tekstil fabrikası olarak temin ettiğiniz yardımcı kimyasal boyaları kolilerde alıyorsunuz diyelim. Koliler üretim aşamasından tehlikeli de...