• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık madeni yaglar

mehmet bedir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gapgaz dolum tesisi
arkadaşlar atık madeni yağların en cok oluştugu sektörleri ögrenmek istiyorum yardımlarız için şimdiden tesekürler

limanlar, gemi ve yat bakım ve tamirhaneleri, enerji üretim santralleri, tekstil fabrikaları, rulman fabrikaları, belediyelerin araç bakım atölyeleri gibi yerlerden çok miktarda çıkar ama şu sıralar yağ fiyatları yüksek. atık yağ fiyatı hampetrol fiyatından bile yüksek :D

SARPET var Antalya merkezli Türkiye çapında hizmet veren, Ben Bursa'da çok çalıştım kendileri ile memnunum. Mehmet Bey (0538 691 73 39) var ismimi de söylerseniz yardımcı olurlar her konuda. İyi çalışmalar.

Merhaba arkdaşlar firmam 2014 yılı içerisinde hiç yağ almamış.Bu durumda 2014 atık yağ bildirmini boş olarak ı doldurp vermeliyim il çevre müdürlüğüne

2014 yılı içerisinde henüz atık yağ oluşmamıştır yazıp teslim edeceksin

petder bir dernek. geri kazanımcı veya bertarafçı değil, taşıyıcıdır. atık yağlarınızı, atık yağ analiziniz olmadan geri kazanıma veya bertarafa gönderemezsiniz. 1.2.ve3. kategori olup olmadığını görmek için kategori analizi olması gerekmektedir. Atık yağ EPDK nın kontrolünde olup çevre açısından en dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Atık yağların kontrolü yönetmeliğini çok çok çok iyi okumanızı tavsiye ederim.

"Koza Sınai" ve "Golteks" Türkiye'deki büyük geri kazanımcılardandır. Bende Koza ile çalışmaktayım.

Arkadaşlar aşağıdaki doküman da renklendirilmiş kısımları özellikle okumanızı tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar..

Ekli dosyalar

• Atık Yağ. Kont. Yönt..docx
    72.3 KB · Görüntüleme: 99
@inanhc

petder sadece motor yağlarını kabul etmekte. Motor yağlarını diğer yağlarla karıştırmadan verdiğiniz taktirde analiz gerekmiyor. Petder kendi analiz ettiği analiz raporlarını gönderiyor. Araçlardan çıkan makine yağı dısındaki yağlarda ise analiz sart.

Atıklarınız ile ilgili tesis arayışlarınızı
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

adresinden yapabilirsiniz. Lisans konusu seçmeniz yeterli

@Bilal Efe Aydın

Dostum analiz gerektirmiyor demişsin ama burada kimseye yanlış bilgi vermemeliyiz farkındasındır umarım. Hiç bir atık yağ üreticisi, atık yağının analizini yapmadan bertarafa veya geri kazanıma gönderemez. Atık motor, şanzıman, yağlama yağları, karter yağı, hidrolik yağ, forklift yağı, vb. vb. gibi yağların analizi yapılmadan atık üreticisinin tesisinden çıkamaz. bor, gres ve bitkisel yağın analizine gerek yoktur proses kaynağı belli ise!

ayrıca bir doküman bırakmıştım sanırım okumamışsın. o doküman örnek bir not değil yönetmeliktir. Atık yağların kontrolü yönetmeliği.

tekrardan söylüyorum o yönetmeliği okumadan hareket etmeyiniz.

Ayrıca petder seninde dediğin gibi bir dernek ve sadece atık motor yağını toplamakla mükellef.
Yağ üreticilerinin ürettikleri yağın %30 unu piyasadan toplamakla yükümlülüğü olduğundan petder i kurdu.fakat petder %30 dan fazlasını topluyor ve verdiği analizin gerçeklikle uzaktan yakından alakası yoktur.100-200 tl lik analizin gerçekliğini sorgulayın bence. bakanlığın taban fiyat uygulaması 1800 tl. ayrıca önce atığın analizini yaptırıp sonra gelip atığı alabilir. Ayrıca bu analiz bildirimli analiz olmalıdır. Bakanlığa bildirimli analiz yapılmazsa geçerliliği yoktur.

İyi Çalışmalar..

petder araç motor yağlarını aldığı için kendi analizlerini gönderiyor ayrıca analiz yaptırmaya gerek kalmıyor. Ben bu şekilde verdim sıkıntı olmadı. Diğer yağlar için dediğiniz doğrudur analiz yaptırmadan hiçbir atık yağ bertarafçısı kabul etmiyor zaten

Ayrıntılı bilgi için petderi arayabilirsiniz

o zaman sizin deyişinizle petder yönetmeliklerine uyalım (varsa öyle bir yönetmelik tabi)

araçların motor yağları da ATIK YAĞ kategorisine girmiyor mu yani ??? başka bi çeşit yağ mı yani atık değil de ne ?

Atık yağların kontrolü yönetmeliği denen bir şey var sonuçta. araçlarda kullanılan da 13 02 08* atık motor,şanzıman ve yağlama yağları atık sınıfa giriyor. yönetmeliğe göre de atık yağ analizi yaptırılmayan yağın çıkışı yasaktır. Petder in verdiği analiz de ne kadar gerçekçi ben zamanında test ettim. atık yağ analizinin taban fiyatı 1800 tl kim onu bedavaya yapar bu ülkede.. böyle gelmiş böyle gider edasında devam etmeyin bence işinize. usulü ve uygunluğu ne ise öyle yapın ve kimseyi de yanlış yönlendirmeyin lütfen.

Petder yönetmeliklerine uyalım demiyorum zaten.
Atık yağlar birbiriyle karıştırılmadan depolanmıyor mu?
Motor yağlarını ayrı depoladığınız taktirde petder yağlarınızı alıyor (Araç yağlarını sadece petder alabiliyor.biliyorsunuzdur).Kendisi atık motor yağlarını analizlerini yapıyor. Size analiz raporlarını gönderiyor. Analiz raporlarını EAYP kullanabilir veya Şirket dosyanıza koyabilirsiniz.
Ama yok ben atık yağlarımın analizlerini ayrı ayrı yaptırırım ona göre gönderirim diyorsanız o tabi sizin bileceğiniz bir iş.

İnanç arkadaşımız doğru söylüyor bir art niyet görmüyorum zaten. Ben başıma geldiği için paylaştım. Petder ile yaptığım görüşmeler neticesinde çıkan bir sonuçtur. Daha önce de dediğim gibi isterseniz analizini yaptırıp da gönderebilirsiniz. Ama petder geldiğinde analiz raporunu sormadan atık motor yağınızı alıp gidecektir.

Ayrıntılı bilgi için petder

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

İstanbul Merkez Ofisi
Piyalepaşa Bulv. Ortadoğu Plaza, No: 73/10 Okmeydanı 34384 Şişli İstanbul Türkiye
Telefon: +90 212 221 0440
Fax: +90 212 320 3045
Ankara Temsilcilik Ofisi
Dumlupınar Bulv. No: 266 Tepe Prime İş Merkezi, C Blok D: 98 Çankaya Ankara Türkiye
Telefon: +90 312 285 2286
Fax: +90 312 285 2287

NOT:
Arayıp görüşebilirsiniz. Ama önemle altını çizerek söylüyorum.Araçlardan kaynaklı yağlarınızı ayrı depolamanız taktirde ;)

Arkadaşımızın ikna olması için yaptığım telefon görüşmesi ektedir.

Ekli dosyalar

• petder tel görüşmesi 09.02.2015.rar
    127.8 KB · Görüntüleme: 93
aynen motor yağlarını alıp taşıma yetkisi yetkilendirilmiş kuruluş olarak sadece petder de var. o da geri kazanımcılara ya da ihracata gönderebiliyor.ama tavsiyem atık motor yağınız veyabiş başka yağınızı tesisinizden analiz yapmadan göndermemeniz yönünde. bir görevimizi usülüne uygun yapalım da gerisi teferruattır bence. ;)

İstanbul ikametli atık yağ geri kazanım firmasıyız.Türkiye çapında hizmet veriyoruz.0216 593 17 73 numaralı telefondan yada atık yağ analiz raporunu . atık yağ miktarını - ambalaj şeklini ve atığın alınacağı açık adresi orusankimya@gmail.com ve byerlikaya@orusankimya.com adreslerine mail olarak atabilirseniz fiyat tekliflerimizi iletip yardımcı olmaya çalışırız.