Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık malzeme toplama

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Mustafa Gönen tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa Gönen

  Mustafa Gönen CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Atık Pet Karton Cam şişe gibi malzemeyi aracımızla toplayarak depolayarak satmayı düşünüyoruz.
  resmi olarak ne yapmamız gerekir büyük bir yatırım yapma imakınımız yok kiralık arsa kamyonet ipi araç ufak bi pres makinası seklınde bi sistem düşünüyoruz ne kadar yasal vs acil cevaplarınızı bekliyorum.
  Şimdiden Teşekkürler
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Mustafa bey dediğiniz şey yanlış anlamadıysam kaba tabirle hurdacılık diye adlandırılan olay.
  Öncelikle ambalaj atıklarını toplayabilmeniz için lisansınız olmalı. Lisans için de gerekli şartları sağlamanız gerekli. Bununla ilgili Geri Dönüşüm sektöründe çalışan arkadaşlarımız daha detaylı açıklama yapabilirlen ancak siz yine de Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'ni okuyunuz.
  İyi çalışmalar.
   
 3. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  kiralayacağınız yerin yapı kullanım izni yoksa hiç yatırım yapmayın ne lisans alabilirsiniz ne de faaliyet gösterebilirsiniz.Hatta para cezası yersiniz.yapı kullanım izni varsa bana dönerseniz yardımcı olabilirim.
   
 4. Mustafa Gönen

  Mustafa Gönen CMNet Üyesi

  Yapı kullanım izni olan bir arsa üzerinde ilk etap olarak ne tür malzeme nsl bir kullanım alanı olması gerkli lisans mı almalıyız bize maliyeti ne olur cevaplar için şimdiden teşşekkürler.
   
 5. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  Kabaca ben size fiziksel şartlardan bahsedeyim
  1000 metrekare kapalı alan(ofis vs. yapılar dahil değildir,ayırma faaliyeti kapalı alanda gerçekleştirilir)
  Zemin beton olmalıdır(toprağa su sızmaya engel olacak kalınlıkta önceleri betonun kalınlık miktarı belirleniyordu, yeni tesislerde bu beton kalınlığının şartı var mı görüş almak lazım)
  Tesis etrafı 3m yüksekliğinde çevrili olmalıdır.
  Tesis içerisinde yağmur ve sızma suları toplayıcı bir ızgaralı kanal ve bu kanal bitişinde bir toplama kuyusu olmalıdır.(beton yada hazır tank kullanılabilir.)
  1 adet ayırma bandı (ambalaj atıklarının elle mal kabul alanına dökülerek ayrılması yasaktır, ayırma bandında personelin çalışacağı platform bulunur ve bu yerden yüksek platform altına toplama sepetleri koyulur.)
  1 adet pres makinesi
  Personel yemekhane wc vs. yapılar
  Tartım için kantar olmalı (zorunlu değildir)
  2 adet ambalaj atığı toplama aracı (araçlarda son durum 1 e düşürüldü mü araştırmanızı tavsiye ederim.)
  Kabaca ilk şartlar bunlardır.
   
  Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
 6. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  Kosgeb'den yardım almanızı öneririm.Projenizi hazırlayın ve sunun ekipmanlar için yapacağınız maliyetin bölgelere göre oranlanan min %50 sini karşılıksız destekler.yapı ve araçlar için olmasa da proje danışmanlığı, nitelikli eleman, genel proje desteği kapsamında 60 bin gibi bir ödenek alabilirsiniz.eğer yeriniz uygunsa tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi ve uygun araç varsa elinizde tehlikeli atık taşıma işini de projenize eklersiniz.
   
 7. Mustafa Gönen

  Mustafa Gönen CMNet Üyesi

  gülay hanım desteklerinizden dolayı sonsuz teşekkürler çok yardımcı oldunuz allah işinizi gücünüzü ras getirsin .
  daha geniş sorularımla aranızda olacagım görüşmek üzere :)
   
 8. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  başarılar dilerim.her zaman yardımcı olabiliriz :)
   
Atık malzeme toplama konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atık Toplama Ayırma Tesisleri

  Atık toplama ayırma tesisinin kurulması için hangi fiziki şartları sağlamamız gereklidir?
 2. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

  Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
 3. HDPE malzeme hurdanın atık kodu nedir

  merhabalar, yerlaltı su borusu olarak da kullanılan HDPE veya PE 100 olarak tasfir edilen malzemenin atık kodu ne olabilir? Teşekkürler şimdiden.
 4. TAT Atık Toplama Aracı

  Merhaba Arkadaşlar; Benim ufak bir sorunum var. TAT'lar için gerekli olan Toplama Araçları için yönetmelikte araçlar için resmi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir denmekte. Bu resmi belgeler nelerdir. Tehlikeli atık taşıma lisansı gibi toplama aracı içinde bir lisans varmı? var ise bu belgeyi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden mi alıyoruz. Gerekli belgeler nelerdir? Tat başvurularını...
 5. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

  Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?